• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜYÜKYILMAZ: ''GÜNDÜZ KUŞAĞI YAYINLARINA DERHAL MÜDAHALE EDİLMELİDİR''
04 Şubat 2022 Cuma 20:37

BÜYÜKYILMAZ: ''GÜNDÜZ KUŞAĞI YAYINLARINA DERHAL MÜDAHALE EDİLMELİDİR''

Saadet Partisi Konya İl Başkan Yardımcısı Av. Sosyolog Mahmut Sami Büyükyılmaz, ‘Gündüz Kuşağı Yayınları’ ile ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi.

Büyükyılmaz, konu ile ilgili olarak biraraya geldiği basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna şu görüşlerini iletti.
‘’Uzun zamandır televizyonlarda yayımlanan gündüz kuşağı programlarından partimizin duyduğu rahatsızlıkları dile getirmek ve yetkilileri bu konuda uyarmak ve harekete geçmelerini temin etmek amacıyla bugünkü basın toplantımızı tertip etmiş bulunmaktayız.  
Türk aile yapısının temeline dinamit koyan, ahlaksızlığı olağanmış gibi sunan ve kötülükleri çoğaltan “gündüz kuşağı yayınları” olarak isimlendirilen programlara derhal müdahale edilmeli, yayından kaldırılmalıdır.
Anayasanın 41. Maddesinde “ Türk toplumunun temeli” olarak nitelendirilen ve toplumuzun örf, adet ve inancında mukaddes olarak kabul edilen aile, aile mahremiyetini hiçe sayan; ahlaksızlığı, iffetsizliği, namussuzluğu sanki yaygın ve rutin bir şeymiş gibi gösteren programlar toplumumuzu rahatsız etmekte;  değerlerimizi, inançlarımızı, kutsallarımızı tahrip etmektedir.’’ 

Av. Sosyolog Mahmut Sami Büyükyılmaz, milli ve manevi değerlerimizin, kanunlarımıza göre korunması gerektiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti. 
‘’Kanunlarımıza göre korunması gereken milli ve manevi değerlerimiz, ailenin huzur ve refahı, özel hayatın gizliliği, kişilerin onur ve saygınlıklarının korunması ilkeleri bu programlar tarafından hiçe sayılmaktadır. 
Adına Aile Bakanlığı kurduğumuz ve güya korunması ve gözetilmesi için kanunlar ve genelgeler  yayımlanan ahlak, maneviyat ve aile, mahremiyet gibi değerlerimizi hiçe sayan bu programlara başta Aile Bakanlığı, İçişleri ve Adalet bakanlıkları ve RTÜK olmak üzere tüm yetkili kurum ve kuruluşlar engel olmalıdır. 
Her toplumda suçlu, ahlaksız, iffetsiz insanlar olur. Bunların özel hayatlarının ekranlar karşısında kamuoyu önünde didik didik edilmesinin kötülükleri yaygınlaştırmak ve normalleştirmek sanki Türk toplumunda ahlak, maneviyat, iffet, namus ve aile gibi mefhumların bu kötü örneklerdeki gibi olduğu  izlenimini vermenin ne hukuki ne sosyolojik ve ne de başka faydası vardır. 
Kur'an'da tecessüs yani başkalarının ayıplarını araştırma yasaklanmıştır. Peygamberimiz müslüman kardeşimizin ayıbını örtersek kıyamet gününde Allah'ın da bizim ayıbımızı örteceğini müjdelemiştir.
Özetle bu tür programlar hem yürürlükteki mevzuata hem dini değerlerimize hem de örf ve adetlerimize aykırıdır. 
Devletin resmi kurumlarını da sanki suçluları yakalayamayan, mağdurları koruyamayan, kayıp insanları bulamayan aciz bir durumda göstermesi açısından da bu programlar tehlikelidir. 
Suçlu ile suçsuzun, haklı ile haksızın, mağdur ve mazlum ile zalimin ortaya konulduğu yerler adliyelerdir. Bunlarının takibi yakalanması ve yargıya teslimi ise kolluk kuvvetlerinin işidir. 
Ekranların mahkeme salonuna çevrildiği, toplumun tüm değerlerinin ayaklar altına alındığı;  iffet, namus, mahremiyet, özel hayatın gizliliği gibi tüm kutsalların çiğnendiği bu programlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılmalı, cezalar verilmeli ve derhal yayınlarının durdurulmasını Cumhurbaşkanımız ve Aile Bakanımız’dan bekliyoruz. RTÜK ve yasal mercilerin de derhal faaliyete geçip ahlak ve maneviyatımıza zarar veren, aile ve gençlerimiz üzerinde manevi tahribat yapan bu programları sonlandırmalarını istiyoruz.   
Bu noktada devlete, bakanlıklara ve RTÜK’e görev düştüğü kadar milletimize, izleyicilere de görev düşmektedir. Toplum ahlakını bozan, aile ve gençlik üzerinde olumsuz etkileri olan bu tür programları izlemeyerek cezalandırılmalıdır. 
Kendimizi iyiliklerle, güzelliklerle, faydalı şeylerle meşgul etmezsek, kötülükler bizi işgal eder.’’

Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 807 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim