• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİ'NİN HİZMETİNDE
27 Ağustos 2020 Perşembe 21:59

ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİ'NİN HİZMETİNDE

Kadınhanı Ziraat Odası Başkanı Arafa Soydan, geçmiş dönemden süregelen ve bünyelerine yeni kazandırdıkları faaliyet alanlarından ve ekipmanlardan bahsederek, ‘’çiftçilerimize elimizden geldiği kadar hizmet etmeye devam ediyoruz.’’ dedi.

Başkan Soydan,
‘’- Odamızın 2006 yılında faaliyete geçirmiş olduğu 3131m2 arsa üzerine kurulu 521 m2 kapalı alanı olan hububat tohum eleme tesisi hizmete devam etmektedir. 2016 yılında yeni teknoloji eleme tesisi ile revize edilerek daha kaliteli ve kesintisiz hizmet verme yolunda ilerlemektedir.
- Odamızdaki Toprak analiz laboratuvarı 2 teknik personel ile hizmet vermeye devam etmektedir.
- Odamızda bulunan 2 adet ağaç ekim burgusu ve 3 tonluk su tankeri halkımızın hizmetine sunulmaktadır.
- Odamızda bulunan traktörümüze, 2019 yılında kazandırmış olduğumuz 2015 model 110luk traktörü de ilave ederek daha çok çiftçimize hizmet verme konusunda çaba göstermekteyiz.
- Odamızda taş toplama makineleri, katı gübre dağıtımı makineleri, direk anıza ekim mibzerleri kendi bünyemizdeki şoförlerimiz ile hizmetlerimiz devam etmektedir.
- Odamızın girişimleri sonucu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile yapılan protokol gereği “Bozkır Eko sistemlerinin İklim Değişikliğine Uyumu İçin Tarımsal Uygulamalar Projesi‘’ kapsamında; 1 adet katı gübre dağıtım makinesi, 1 adet doğrudan ekim mibzeri, 1 adet kimyasal gübre dağıtım makinesi, 1 adet ot biçme makinesi odamız öz sermayesinden harcanmadan bünyemize kazandırılmıştır. Bu kazanımda katkılarından dolayı İlçe Tarım ve Orman Müdürü’müze teşekkür ederiz.
- 2020 yılında Tohum Eleme Tesisimizin alanına 60 tonluk tır kantarı kazandırılarak 15 Ağustos itibariyle çiftçilerimize hizmet vermeye başlamıştır.
Siz değerli çifcilerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz, elimizden geldiğikadar sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.’’  açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 1561 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim