• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
06 Eylül 2019 Cuma 20:03

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ilk ders zili için son hafta sonu tatiline girdik. Pazartesi günü başlayacak olan Yeni Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimiz için başarılarla dolu geçmesini diliyoruz.

Okul Bahçeleri uzun süren yalnızlıklarının ardından tekrar Öğrencilerle buluşuyor ve yeni bir dönemin başlangıcı yapılıyor. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için ilk ders zili Pazartesi çalıyor. İlkokul 1. Sınıf Öğrencileri’nin uyum sürecini aşabilmek adına bir hafta önce ders başı yaptığı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimiz için başarılarla dolu geçmesini diliyoruz.

Siyasilerden yeni eğitim öğretim yılı mesajları: AK Parti Kadınhanı İlçe Başkanı İrfan Karaca ve Saadet Partisi Kadınhanı İlçe Başkanı Refik Cancan, yayınladıkları mesajlarla yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti.
AK Parti İlçe Başkanı Karaca, mesajında; ‘’ İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiyenin yolu da eğitimden geçmektedir. Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkanı sağlandığı takdirde, ülkemizin güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz. Başlayacak 2019/2020  Eğitim Öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum.’’ sözlerine yer verdi.
Saadet Partisi İlçe Başkanı Cancan ise; yeni başlayan eğitim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulunarak,‘’ Yeni eğitim dönemimiz tüm eğitim çalışanlarına, Öğretmeninden öğrencisine, velisinden, servis şoförüne, kırtasiyecisinden kantincisine toplumumuzun % 95’ini dolaylı da olsa az veya çok ilgilendiren 2019-2020 eğitim öğretim dönemimiz ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir neslin yetişmesine vesile olacak çabaların bu dönemde daha fazla olmasını, değerler çalışmalarının artırılmasını temenni ediyoruz. Bir ülke öğretmenine değer verdiği ölçüde güçlüdür. Ne yazık ki bugün ülkemizde öğretmenlerimiz hak ettiği maaşı alamadığı gibi hak ettiği saygıyı da göremiyor.’’ dedi.
Cancan: ‘’AK Parti tarihe, 18 yıl işbaşında kalıp eğitim sistemini oturtamayan iktidar olarak geçecektir”
Saadet Partisi İlçe Başkanı Refik Cancan mevcut eğitim sistemini de eleştirerek, ‘’ Türk Millî Eğitim Sistemi adı gibi millî değildir.’’ dedi. Cancan, sözlerine şöyle devam etti. ‘’ Eğitim öğretim sistemimizde şekilde değil, muhteviyatta değişiklik yapılması gereklidir. Eğitim sistemimiz Avrupa Birliği normlarından, Fulbright Komisyonu ve John Dewey Raporunun tesirinden kurtarılmalıdır. “Bilgelik merkezli” eğitim politikalarına geçilmeli, Türkiye adına özgün bir model geliştirilmelidir. Batıdan aktarma model ve yaklaşımlarla eğitim sorunlarımızı çözmeye çalışmanın, yeni sorunlar getirdiğini artık görmeliyiz.’’

 

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim