• Konya19 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

SON 30 YILDA YAPILMAYANLAR YAPILIYOR KADINHANI’NDA

11 Ekim 2023 Çarşamba 18:05

Şimdi diyecekler ki, yanlı basın taraf oluyor falan filan… Birileri gene kulp takacak ama Kadınhanı ilçemiz için ilçemizin çocuklarının geleceği için taraflı bakmadığımız, siyasi parti gözetmediğimiz zaman ilçemize hizmeti getirip geliştirip büyütürüz.
İlk önce köylerden başlayalım.
33 tane köyümüzün yüzde 95’inin tüm sokakları kilitli taşlar ile döşenip içme suyu ve kanalizasyonları yapıldı. Köyler arası ve birçok köyümüzün ana arterlere bağlanan yolları yapıldı. Ayrım yapılmadan birçok köye hizmet gitti.
Kestel mesire alanının ışıklandırılması,  mesire alanının en büyük sorunu WC’ lerin yapılması insanlarımızın kullanımına ağaç kesmeden yapılan hizmet alanları hizmete açıldı. 
Çamlık mevki ne güzel hale getirildi halkın kullanımına açıldı.
İlçede ilk defa tenis kortu, golf sahası başta olmak üzere, basket, voleybol sahaları ve kapalı halı saha yapıldı.
Kapalı olan beton santrali işler hale getirilip, Kadınhanı’nın hazır beton ihtiyacı karşılandı.  Şimdi hazır beton ihtiyacı taleplerden dolayı yetiştirilemiyor.
Kulu’nun parke taş tesisleri bedavaya alınıp Kadınhanı’na kurulup, tüm çevre ilçelere ve Konya Büyükşehir Belediyesine dahi taş satar duruma getirildi.
Yapılması imkânsız olan ilçemizin en büyük projesi çarsı içi kentsel dönüşüm hayata geçirildi.
Kentsel dönüşüm bittiği zaman çarsının görünümü de değişecek.  
Kadınhanı ilçemizin batı çıkışına TOKİ’ler yapıldı. Yeni yapılacak TOKİ konutlarının da ihalesinin en kısa zamanda yapılacak.  
İlçenin mahallelerinin tümü asfalt veya kilitli taşla sokaklar düzeltildi.
Kadınhanı Devlet Hastanesi ek bina arsası tahsisi edildi. İhale aşamasına getirildi.
Kadınhanı kesimhanesi ve soğuk hava deposu ihalesi yapıldı.  İhaleyi alan firma 7 ay gibi kısa bir zamanda teslim edecek.
Yine Atlantı Mahallesi çıkısına oto galerisi ve oto pazarı kurulacak, ihale aşamasına geldi. 10 gün 
İçerisinde yapım aşamasına başlanacak.
Kadınhanı ilçemizin Kaplıca işi 270 milyona mâl olacak ve Belediye imkânları ile yapılacak. Plan proje işi bitirilmiş durumda.  İnşaatın ihalesi de 5-10 gün içinde yapılacak. 
Bir giyim tekstil firmasıyla anlaşma yapılıp 80 kişinin çalıştığı tekstil fabrikası açtırılıp Kadınhanı halkının hizmetine sunuldu. 
Sanayi bölgesi içinde bütün işlemler tamamlandı ve en kısa zamanda oranında müjdesini alırsınız. 
İkinci bir 112 acil servis getirildi.
Bir tek sorunu çözülemeyen, yapımı ortada kalan Sağlık Ocağı binamız var. O da Sağlık İl Müdürlüğü’nden kaynaklanıyor. O da inşallah çözülür.
Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu karşısındaki yüzme havuzlu kafe halkın hizmetine açıldı. Kadınhanı’nın büyük bir ihtiyacı karşılandı.
Kadınhanı, Konya’nın diğer ilçelerinin tam anlamıyla kavuşamadığı doğalgazın yüzde 99’una kavuştu.
Şimdi, Osmancık, Kolukısa ve Atlantı Kasabaları için doğalgaz müracaatı yapılıyor.
Daha yazmadığım yatırımlar var. Vatandaş, ‘’seçimler yaklaşınca mı bu yatırımları yapıyor, Belediye Başkanı?’’ diye soracak. 
Bir kentsel dönüşüm için uğraşılan zaman ne biliyor musunuz?  Tam 3,5 yıldır uğraşılıyor.  Kurumlara dosyayı götürüp biz şu yatırımı yapmak istiyoruz ilçemize dediğiniz zaman tamam dosyayı koy yarın başlayalım demiyorlar.  Bunu bilin. Gerekli izin ve onaylar için prosedürler işlemeye başlıyor.  
Bu da epey zaman alıyor. Kadınhanı’na bir şeylerin yapılması zaman alıyor o kadar engel çıkartılıyor ki bu zorlukları aşmak zaman istiyor.
Belediyemizin araç filosuna yenileri katıldı.
Ben buradan Belediye Başkanı Mehmet Badem’e teşekkür ediyorum. İlçe bizim, ilçemiz için ne zorluklar çektiğini, ilçe için kimlerle kavga ettiğini en iyi bilen biriyim. Kahvede oturup ahkâm kesmekle bu işler olmuyor.
Atalar der ki;  ‘’Yiğidi öldür ama hakkını yeme.’’ Biz hak yemeyelim de kim ne derse desin.
Bir de Mehmet Badem’in arkasında bir kişi var. Pek aramız iyi değil, Meclis Üyesi İsmet Bayram’ın adamı Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Çakar. İlçe için çok yıprandı. Allah için Belediyenin asli hizmet yükü onun sırtında. Ondan da Allah razı olsun, o da sever ilçesini.
Bu yazıyı da niye yazdım, insanlar hiçbir şey yapılmamış gibi görüyor ilçeyi. 
Allahtan korkun ya, dönüp de bir geriye bakın.

Bu yazı toplam 2476 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Fırat
Yalakalık için ne aldın acaba
21 Ekim 2023 15:59
5.25.1.129
Caner erkan
Yalçın abi çok güzel yazmışsın sabah saat 6 ile 8 arası parkin önünde niçin bekleniyor onu unutmuşsun
20 Ekim 2023 22:19
149.140.41.187
Kahveci İdris Kömürcüoğlu
Yorumlara bakıyorum da kimi ismini gizliyo kimi farklı ithamlarda bulunuyor adamı seversin sevmezsin yaptığı bu işleri bugüne kadar kim yapmış kimsenin yapamadıklarını yapıyor şu kentsel dönüşümü herkesin alkislamasi lazım adam çalışıyor... başkanım it ürür kervan yürür daha çok yürünecek yolumuz var her daim arkandayiz
13 Ekim 2023 21:04
149.140.57.122
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim