• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLENİYOR
16 Kasım 2018 Cuma 21:35

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadınhanı Şubesi tarafından, Lise öğrencileri düzeyinde düzenlenecek ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasına yönelik başvurular alınmaya devam ediliyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadınhanı Şubesi Başkanı Nevzat Öztürk ve Başkan Yardımcısı Ömer Ersoy, dernekleri tarafından organize edilen ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasına yönelik bilgi vermek ve destek sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz ve Okul Müdürleri’ni ziyaret etti.
Başkan Öztürk programın amacıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu. ‘’ Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.
Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.
Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençleri Peygamber efendimizin (sav) eşsiz hayatı ışığında bir gelecek kurmak amacıyla donatacaktır.
Anadolu Gençlik Derneğimizin düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışmasında bize yardımcı olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ,okul müdürlerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ederiz. Başvurular 28 Kasım 2018 tarihine kadar devam etmektedir. ’’

Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim