• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAYGI, RAHMET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
10 Kasım 2018 Cumartesi 10:50

SAYGI, RAHMET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. 10 Kasım günü saatler 9’u 5 geçtiğinde sirenler Atatürk için çaldı ve tüm yurtta saygı duruşunda bulunuldu.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. 10 Kasım günü saatler 9’u 5 geçtiğinde sirenler Atatürk için çaldı ve tüm yurtta saygı duruşunda bulunuldu. Kadınhanı’nda Hükümet Konağı Meydanı’nda, Kültür Merkezi’nde ve okullarda Atatürk için anma etkinlikleri düzenlendi.

‘’Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.’’ sözüyle kurduğu Cumhuriyetin yaşayacağından ve onun sağlam temeller üzerine kurulduğundan şüphesi olmayan Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.
10 Kasım 1938’de; saatler 9’u 5 geçtiğinde aramızdan ayrılan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e; yılın her gününde, her anında olduğundan daha özel duygularla minnetimizi bildiriyoruz.
80 yıldır onu görmeden fikirlerini, duygularını anlıyor ve hissediyoruz. Bizler için kurduğu cennet vatanı ilelebete taşımak için çalışıyoruz.
Elindeki bir çok imkan ve güce rağmen, millet odaklı olarak kurduğu Cumhuriyet için kendisine minnet duyuyoruz.
Atatürk’ün ölüm yıldönümünde tüm yurta olduğu gibi Kadınhanı’nda da çeşitli anma etkinlikleri organize edildi.
Hükümet Konağı Meydanı’ndaki Atatürk büstüne; Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunulması ile başlayan tören, saatler 9’u 5 geçtiğinde çalan sirenler ile Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ile devam etti. İstiklal Marşımızın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesi ile süren törene tüm okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Sonrasında Belediye Kültür Merkezi’ndeki programa geçildi. Şakir Ersoy Ortaokulu tarafından organize edilen anma programında öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk konulu konuşmalar, şiirler, gösteriler sunuldu.
Hafta boyunca da okullarda; Atatürk’ün hizmetleri, hayatı ve kişiliği öğrencilere anlatılırken, okul duvar gazetelerinde ‘Atatürk Özel’ sayıları çıkarıldı. Çeşitli etkinliklerle; Atatürk, ölümünün 80. yılında saygıyla anıldı.
Atatürk Cumhuriyetçiliğinin; Türklüğün bekasındaki en kuvvetli zeminin, Atatürk Milliyeçiliğinin, emparyalizmin en büyük korkusunun olduğunu ve diğer tüm ilkerinin yolumuzu aydınlatan ışıklar olduğunun bilincindeyiz ve emanetinin bekçileriyiz. Büyük Önder’i saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.   

 

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim