• Konya29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
S.Ü.'DE YÖNETİM KURULU VE SENATO KADINHANI'NDA BULUŞTU
25 Mart 2017 Cumartesi 19:53

S.Ü.'DE YÖNETİM KURULU VE SENATO KADINHANI'NDA BULUŞTU

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Yönetim Kurulu Toplantısı ve Senato Toplantısı, Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde, Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin ve rektör yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen toplantıya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdullah Topcuoğlu, Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Prof. Dr. Hüseyin Kara ve Prof. Dr. Mehmet Okka, dekanlar, müdürler ve öğretim üyeleri katıldı.
Toplantılar öncesi öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Senato ve Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Uslu’ya davetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Uğur hocamızın daveti üzerine ilk defa merkezimiz dışında, ilçelerimizden birisinde hem Senato Toplantımızı hem de Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Toplantılarımızın, Meslek Yüksekokullarımızın verdikleri eğitim öğretimin kalitesini görme ve var olan sorunları yerinde tespit etme anlamında oldukça verimli gerçekleştiğini düşünüyorum. 17 ilçemizde 22 meslek yüksekokulumuz var. Biz meslek yüksekokullarımızı ilçelerimizde önemli görev ve misyonlar üstlendiğini düşünüyoruz. Hem sosyalleşme anlamında hem finansal ve ekonomik katkı anlamında hem de kültürel etkileşim anlamında önemli hizmetler verilmektedir. Bu açıdan da Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulumuz bin 750 öğrencisiyle güçlü ve Konya sanayisine ara eleman yetiştirme bakımından da önemli bir meslek yüksekokulumuzdur” diye konuştu.
Prof. Dr. Şahin, toplantıların güzel ve verimli geçmesi dolayısıyla belirli aralıklarla toplantıları ilçelerde gerçekleştirmek istediklerini, bu toplantı sürecinde ziyaretlerin ilçe halkı açısından da önemini görmüş olduklarını sözlerine ekledi.
Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Uslu ise, Rektör Prof. Dr. Şahin ve senato üyelerine, Senato Toplantısı ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nı Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Şahin ve beraberindeki yönetim kurulu ve senato üyeleri, daha sonra Kadınhanı Belediyesi’nce Kadınhanı Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemeğe katıldı. Programa, Kadınhanı Kaymakamı Ercan Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük ve diğer protokol üyeleri de eşlik etti.
Rektör Prof. Dr. Şahin, İlçe Belediye Başkanı Ödük ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uslu yemekte selamlama konuşması gerçekleştirdi. Program sonunda, İlçe Belediye Başkanı Ödük, Rektör Prof. Dr. Şahin’e tablo takdim etti.

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 1848 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim