• Konya26 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

REZALET

19 Ağustos 2022 Cuma 18:01

Dün; arkadaşların zoruyla, akşam saat 20.30’da muayeneye gittim. Sabahtan beri başım ağrıyordu, içim bulanıyordu. 
Neyse, İlçe Devlet Hastanesi’ne geldim sıra aldım. Acil ’in önünde bir kişi vardı, muayene olacak. Bende direkt girdim, koridorda kimseler yoktu. Doktor fırçayı bastı. ‘’ Acil hastam var, çıkın bekleyin’’ dedi.  Bende özür dileyerek çıktım, beklemeye başladım.
O arada kucağında yaşlı bir kadının olduğu bir kişi bağırarak içeriye girdi. 
Artık hissetmiştim bir şeylerin olacağını, adam sinirliydi. 
Koskoca ilçenin Devlet Hastanesi’nde sadece bir tane pratisyen hekim var. Oda hastayı aldı, müşahede odasına. Bir saate yakın o 82 yasındaki kadın hastayla uğraştı. 
Bu arada hastanın torunları sürekli bağırıp çağırıyordu.
Doktor, acil hastayla uğraşırken hastaneye muayeneye gelen hastalarda çoğaldı. 
Gerginlik devem etti. Dört Polis geldi, olmadı dört Polis daha geldi. Daha sonra üç Bekçi geldi. 
O kadar hasta bekliyor, sesini çıkarmıyor ama acil vakanın torunları ortalığı germeye devam ediyordu. 
Bir saat sonra doktor çıktı ve hastanın öldüğünü söyleyince ortalık iyice karıştı. Hasta yakınları doktora saldırdılar. Allahtan ki darp edemediler, Polis engel oldu. 
Bu arada hasta yakınları, doktorun sığındığı odanın kapısını, çerçevesini kırdılar.
Neyse ortalık yatıştı ama bu kez de Doktor kimseyi muayene yapmayacağını söyleyince ben de dâhil birçok kişi hastaneden muayene olmadan ayrıldı.
İşin sıkıntılı tarafı, bu ayağı kırılan vatandaş, ateşi yüksek çocuklar, yaşlı insanlar, tansiyonu, şekeri çıkan hastalar bir saat muayene olmak için gık demeden beklediler ama Doktor muayene yapmayacağım diyerek bu insanları muayene etmedi.
Eeee şimdi ne olacak? Bu insanların günahı ne? 
Hastanemiz gerçekten rezillik içinde. Böyle bir şey olur mu? Hasta yakınları! Biraz sakin olun lütfen. Doktoru dövmekle, kapı pencereyi kırmakla çözüm mü arıyorsunuz? Yapmayın.
Hiçbir Doktor gelen hastaları öldüreyim diye muayene yapmaz.
Zaten Doktor vermiyorlar geleni de döversek bu işin içinden çıkamayız. Sakin olun. 
45 yıldır elimden geldiğince uğraşıyorum Kadınhanı Devlet Hastanesi’nin menfaati için ama ne kerametse Kadınhanı ilçesi ile ne alıp veremedikleri varsa bir türlü Doktor vermiyorlar.
Yapacak bir şey yok. Doktor vermeyenleri Allah’a havale ediyoruz. 
Zaten insanlar gergin, kavga edecek yer arıyorlar. Hastanelere de geldiklerinde ve olumsuz bir şey olduğunda içlerini boşaltmak için saldırıp, kırıp döküyorlar.
Biraz sakin olun. Tamam, Doktorlarda da hata olabilir ama onlarda 24 saat insanları muayene etmek,  tedavi etmek için çalışıyorlar, yoruluyorlar. 
İnsanın eceli geldiyse Doktor ne yapsın? Uzatabilir mi ömrünü? Bir düşünün. 
Hadi kırdınız, döktünüz, dövdünüz sonuç ne? Sen Cezaevine.
Ama her zaman şunu söyledik. Hep doğrunun, doğru ve adaletli olan işlerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz, sonuç ne olursa olsun.
Bana ceza verebilirler ama Allah’ın adaleti karşısında nasıl hesaplaşırız bilmem. 
Gerçekten insanlar sorumlulara intizar ediyorlar. Bunu bilin, bu iyi bir şey değil.
Artık Kadınhanı ilçesinin hastane probleminin çözülmesi gerek. Ya kapatın, çok kötü bir olumsuzluk olmadan ya da Hastaneyi düzene sokun.
İlçelerdeki Hastaneleri işlevli hale getirirseniz Konya’nın da yükü azalmış olur.

 

Bu yazı toplam 2381 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Seyit Ali Ş
Yalçın Bey i bu yazısı için tebrik ediyorum. Yorumlardan birisinde bir hemşehrimiz kadınları taciz eden bakışlardan bahsetmiş. Bugün bizim kızın da başına gelmiş. Eve geldi ağladı kızım. Artık bu kadınımızı kızımızı rahatsız eden bakışlardan bıktık. Kendi kızlarınıza bakılmasını istiyorsanız bakın.
20 Ağustos 2022 22:03
78.173.99.10
..
"varsın giderlerse gitsinler" denildiğinde tepki göstermediniz. Tepki göstermediğimiz sürece o 1 adet doktora da muhtaç kalacağız...
20 Ağustos 2022 10:54
88.235.249.118
Kadinhani Evliyalarindan
Ancak eleştiri laklak.Çarşıda karı kız dikizleyen, nimete şükretmeyen hemşehrilerim dedikodu yapıp verilen hizmeti küçüksedikçe daha geriye gidecek hizmet.Siz şükredin Allah c.c. nimetini artırsın.Kadınhanı eski adı Saideli gibi Saidler(iyiler) şehri olsun.Yoksa ölümü bile Allahtan değil de doktordan bilen imanla biz anca dedikodu yapariz.
20 Ağustos 2022 05:33
78.135.93.100
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim