• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PROF. DR. DURGUT'TAN AÇIKLAMA
18 Aralık 2019 Çarşamba 12:53

PROF. DR. DURGUT'TAN AÇIKLAMA

Gazetemiz Genel Yayın Danışmanı Yalçın Dinç tarafından kaleme alınan köşe yazısına yönelik, yazının muhatabı Prof. Dr. Kadir Durgut şu açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz Genel Yayın Danışmanı Yalçın Dinç tarafından kaleme alınan köşe yazısında, Kadınhanı'na yapılacak olan sağlık hizmetlerinin İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Prof. Dr. Kadir Durgut'tan döndüğü iddia edilmişti. Konunun muhatabı durumunda olan İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut ise cevap hakkını kullanarak bahse olan konu ile ilgili ilçe halkını bilgilendirme amacındaki şu açıklamalarda bulundu.

Durgut açıklamalarında; '' Öncelikle böyle bir yazının kaleme alınışından duyduğum üzüntüyü belirtmek istiyorum. Yazı hiç araştırılmadan, kaynak gösterilmeden ve olayın iç yüzü araştırılmadan yazılmış. Ben İl sağlık Müdürlüğünde Kamu Hastaneleri Hizmetleri başkanıyım. Öyle sıradan ve uzaktan memleket sevdalısı da değilim. Sonuna kadar Kadınhanı sevdalısıyım. Kamu hastaneleri koordinasyonu öncelikle bakanlığın, sonra da müdürlüğün tasarrufunda. Bakanlığın projesini engelleme, aleti edavatı söküp götürme, D rolünden C rolüne çıkışı durdurma değil kamu hastanelerinin sağlık müdürlüğünün etkisi ve yetkisinde bile değil. Bakanlığın eylemini durdurmak kimin haddine. Yıllarca göç vermiş, memurunu merkezde tutamayan bir ilçemiz mevcut. Yatırımların nüfusa göre yapıldığını keşke bu arkadaşımız bilseydi. Kimse 2018 yılında nüfus artışı 18 kişi ile kalmış bir ilçeye ya da yerleşim yerine A ya da B grubu hastane vermez. Ereğli, Akşehir ve Beyşehir ve en son B grubuna yükselen Ilgın neden yatırımları fazlasıyla alıyor acaba? Son olarak yorumlara da oldukça esef ettim, arkadaşlarımız yine kulaktan dolma bilgilerle beddua da edivermişler. Keşke bu arkadaş kimdir, ne iş yapar diye bir sorsalardı.
Kadınhanı doğumlu, annesi ve babası Hacıpirli köyünden (Kurthasanlı değil), 11 yaşında ilçeden ayrılan ama kopmayan, ikametgah adresi Kadınhanı olan Prof. Dr. Kadir Durgut.''

Prof. Durgut'un gazetemize ulaştırdığı bu açıklamalarını tarafsızlık ilkemiz doğrultusunda olduğu gibi siz okuyucularımızla paylaşıp, konuyu kamuoyunun takdirine sunuyoruz. 

Kaynak: MESTURE DİNÇ
Bu haber toplam 3726 defa okunmuştur
YORUMLAR
Himmet Ozan
Yarın saat kaçta
08 Mayıs 2024 22:04
94.54.241.129
Halil
Yatırım almadığı için göç veriyorz ilçemize fabrika iş sahası yapılsa burdan göç olmz Kadınhanı zenginleri ve ilçe sevdalisyiz diyenler buraya yatirm yapsınlar ondan sonram ilçe sevdalısı olun boş söze garnimiz tok Konya ya başka yerlere yatirm yapcağnza gelin Kadınhanı na yatırım yapın
31 Aralık 2019 13:13
5.46.87.75
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim