• Konya17 °C

FEVZİ DİNÇ / KADINHANI SÖZCÜ GAZETESİ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FEVZİ DİNÇ / KADINHANI SÖZCÜ GAZETESİ

NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR

04 Mart 2019 Pazartesi 18:57

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla, Kadınhanı Şehir Konağı hizmete açıldı. Bu büyük eser ilçemize hayırlı, uğurlu olsun.

Sayın Bakan’ın Kadınhanı’na teşrif etmesinden günler önce, hazırlıklara başlandı. Şehir Konağı önünde büyük bir platform hazırlandı, yol trafiğe kapandı, caddeler yıkandı, afişler asıldı, trafik polisleri yol üzerine araç parkını önleyebilmek için bir aşağı bir yukarı cirit attı. Esnaftan alışveriş yapmak için kısa süreliğine bile yol kenarına araç durdurulmasına izin verilmedi.

Konvoylar eşliğinde karşılandı Sayın Bakan. Konvoylar, kornolar eşliğinde ilçe merkezinden geçerek; seçim otobüsü, lüks makam araçları, korumalar ile birlikte tören alanına ulaştı.

Memurlar, amirler, Öğretmenler, Belediye çalışanları… işi gücü bıraktı tören alanında hazır bulundu.

Partililer, parti yöneticileri, çıkar bekleyenler Bakan Kurum ile selfie çekebilmek adına komik görüntüler verdi.  

Şak, şak, şak diye alkışlıyorum sizi. Öz çekiminiz sayesinde Kadınhanı’na büyük bir katkı sağladınız.

Velhasıl;  Sayın Bakan Kurum’a ve beraberindeki heyete şirin görünebilmek adına hummalı bir çalışma(!) yapıldı.

Bizim sorunumuzda bu zaten. Şirin görünmek, süslemek, pohpohlamak, amacının dışında hareket etmek, karakter koyamamak… Komik olmak, komik.

Lüzumsuz, gösterişli, müsrif işlerde bizden daha iyisi yok maşallah. Siyasetin genel hali bu ülkede.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Şehir Konağı’ndan bizde nasiplendik, bu sayede büyük bir eksiğimiz daha giderilmiş oldu.

İlçe ekonomisine sağlayacağı katkı, yaratacağı istihdam, artıracağı kültür seviyesi sayesinde bu Konak bizim geleceğimiz olacak.

Allah, Peygamber aşkına. Dönemin Belediye Başkanı Ödük, Belediye Meclis Üyesi olan koca koca(!) adamlar, parti yöneticileri vicdanınız rahat mı?

Büyükşehir; arsasına para yetmeyecek bir yere o Konağı kondurmayı planlarken, istemiyoruz diyemediniz mi? İradeniz yoksa, bu ilçe ne yapacaktı sizi. Ne etliye karıştınız, ne sütlüye. Büyükşehir’in kapısında otursaydınız ya, yatsaydınız orada da bir işe yarasaydınız. Büyükşehir’in ilçelere yapacağı yatırımları ihtiyaçlarımız doğrultusunda Kadınhanı’na kazandırmadıktan sonra bu yatırımlar birer müsriften öteye geçmez.

Şimdi Konak’ta, KOMEK kurslar verecek. İnci, boncuk, dantel, yün öğretecek, yüzülecek, saunaya girilecek… cart curt. İstihdam lazımdı beyler. Para lazımdı, iş lazımdı, nüfus lazımdı.

Beş yıl boyunca; ilçede sıcak su vardı, yoktu diye vatandaşı oyalayacağınıza, Büyükşehir’i, Konak parasını sıcak suyun geliştirilmesi için harcamaya ikna etseydiniz. O paraya bir kesimhane yaptırsaydınız. Gerçi siz özel sektör kesimhane yapmak istediğinde yer bile göstermekten acizdiniz.

Kel başımıza şimşir tarağımız hayırlı olsun.

Bu olanları sorgulayabilecek bir halk yoksa başa gelenler başarılarıyla övünecek şeyler her zaman bulurlar. Ne kaybedilen zaman geri gelir, ne de boşa harcanan paralar.

 

 

 

Bu yazı toplam 3276 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Ramazan
Ağzına sağlık versin güzel bir yorum yapmış sin Fevzi bu milletin cebinde metelik yok yaşam kalitesi sıfır bu halk aş ister ekmek ister parası olsa bunlar zaten olur halk makarna kömürle geçinmez iş gerek sanayici siftahsiz dükkan kapatıyor saunayla kekle çayla gitmez iş gerek
14 Mart 2019 20:38
5.46.103.116
Ramazan ozdmir
BAKANI VALİYİ BADEM GETİRMEDİ Kİ SSARAYÖNE ILGINDA AYNI GÜN GİTTİ ORALARADA KESİN BADEM GÖTÜRMÜSTÜR ILGINDAN İKİ OTOBUS İNSAN GELDİ KADINHANLI 50 KİŞİ ANCA VARDI MUMLARI SÖNÜK ZATEN FEVZİM
07 Mart 2019 15:23
5.24.190.12
Ömer Faruk
Yolun üstünde dükkanın var ömründe kaçkez bakan dükkanının önünden geçti, Kaç kere bu memlekete bukadar brökrat toplandı Mehmet Badem 10 günlük çabanın ardından buraya bu önemli kişileri getirdi direk bakanın ağzından memleketin gelişmesi için yatırım sözü aldı, sizlerin çarpıtmalarına ve kışkırtmalarına rağmen hiç bir zaman çehresini ve seviyesini düşürmedi, Sabır taşı olsa çatlardı o çatlamadı ama eminim başkan olunca ilk siz gideceksiniz hayırlı olsun ziyaretine...
06 Mart 2019 23:22
85.96.218.164
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim