• Konya19 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

NE OLUYOR KADINHANI’NDA?

14 Mart 2020 Cumartesi 14:05

Kadınhanı ilçesinde İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99’uncu yıl dönümü kutlaması yapılmış. ‘’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’’   diyen Milli Şair Mehmet Akif Ersoy çok doğru söylemiş ama bizi yönetenler İstiklal Marşımızın önemini insanlara kavratmamak için elinden geleni yapıyorlar. Bu ülkeyi, bu Cumhuriyeti yaşatmak, şanlı bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanmasını sağlamak için bu ülkenin ne aşamalardan geçtiğini, yüzbinlerce şehit verildiğinin idrakinde olmayan insanlarla bu ülke nere gider bilemiyorum. İlçede İstiklal Marşımızın kabulünün 99’uncu yıl dönümü kutlaması yapılmış okulun birinde, daire amirleriyle. Geniş kapsamlı değilmiş. MHP İlçe Başkanı Tevfik Yağcı açıklama yapıyor. ‘’ Parti olarak bizi davet etmediler. Kaymakam beyi aradım. Benim bilgim yok dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürünü aradım. Ben davet edilmenizi söyledim dedi. Programı yapan Öğretmeni aradım. Bana MHP’yi davet edin diye bir bilgi verilmedi dedi.’’ diye.  Herkes suçu üzerinden atıyor diyen MHP İlçe Başkanı, bu ülkenin değerleri ile ilgili bir yazı kaleme alıp yayınladı. Doğru Kadınhanı ilçesinde yayın hayatını sürdüren ilçenin gazetesi KADINHANI SÖZCÜ olarak bizi de çağırmadılar. Bize işine gelmeyen der zaten ‘’Yanlı basın, taraflı basın’’ diye ama bizim nasıl olduğumuzu ALLAH biliyor. Kimseyi de takmayız bu ilçe için doğru neyse onu yaparız. MHP’nin ilkelerinin başında VATAN, BAYRAK, MİLLET, İSTİKLAL gelir. Bu organizasyonun MHP için ne kadar değerli olduğunun bilinmesine rağmen neden çağrılmadıklarını anlamak mümkün değil. Hiç etik olmamış beyler. Ne diyeyim? Okullarda kahvaltı yapıp mesaiye 10:30’da gelerek işe başlayan daire amirleriyle ve bu kahvaltıya katılıp hiç sesini çıkarmayan İlçe Kaymakamımıza ne diyeyim? Sorumlu bulunmaz herkes sorumluluktan kaçıyor. Bu programı hangi kurum organize ediyorsa işin başı o. Yani ilçe Milli Eğitim Müdürü. Kahvaltı yapılan Okulun Müdürü; Okulun, büyük bir başarı mı kazandı? Okulun Türkiye birincisi falan mı çıkardı da bizim haberimiz yok? Türkiye de hangi okulda ders varken kahvaltı masaları kurulur? Bir okul gösterin? Deriz ki; öğrencilerle kahvaltı yapıldı onları derslere teşvik etmek, moral vermek için yapılan bir kahvaltı diye ama o da değil. Daire amirleri ile kahvaltı yapın. Mesaiden çalıyorsunuz. Öbür tarafta kul hakkı ile hesap zordur.

Bir de Kadınhanı Emniyeti’nin güvenlik kameraları yere bakıyor. Hayırdır. Bu kameralar güvenlik için takılmıyor mu? Neden Kaymakamlık binası önündeki kamera, şehir merkezini gösteren bu kamera yere bakıyor? Bu kameranın yere bakması birçok suiistimali akla getirir. İnsanların akıllarını bulandırmayın. Her yere güvenlik kamerası takılması teşvik ediliyor ama emniyetin merkezdeki kamerası yere bakıyor.

Bu hafta sonu AK Parti İlçe Kongresi vardı. Korona Virüs tedbirleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Tek aday İrfan Karaca. İrfan Başkan’a ve yeni yönetimine yeni dönemde başarılar dileriz. İleri bir tarihe ertelenen davetlerine icabet etmek isterdik ama maalesef katılamayacağız. AK Parti Konya İlçe Başkanlığı’ndaki mevcut İlçe Koordinatörü ’nün ne yapacağı pek belli olmuyor. Bizleri bir defa kovdu bir defa daha kovulmayalım diye katılmayacağız.

 

Bu yazı toplam 2653 defa okunmuştur.
YORUMLAR
SATILMIŞ ÇETİN
Yalçın bey öncelikle ele aldığınız konuları sansürsüz eleştirip doğru olanları hemşehrilerimize duyurdığun için teşekkür ederim.slmlar
15 Mart 2020 23:00
85.96.210.251
Mehmet Korkmaz
Yalçın beyi tanırım Kadınhanı ilçesindeki eksikleri her zaman dogru olanı söylemiş ve yazmıştır ilçedeki halkın menfaati için kalemini kullanan muhterem bir değerdir. SAYGILARLA
14 Mart 2020 22:08
176.236.198.203
Büyüadalı
Arkadaşlar ben istanbul Adalarda okul Yöneticisi olarak çalışıyorum ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü her yıl önemli günleri okullara dağıtır . Her okul o gün geldiğinde etkinliği hazırlar ilçenin tüm idari amirleri ve halk törene çarpılır çoşkulu bir şekilde yapılır. Anlamadığım konu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir organizasyonu önceden yapmıyor mu???
14 Mart 2020 19:26
46.196.86.93
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim