• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİNİK KALPLERE UMUTLAR BİRLİKTE TAŞINDI
01 Mart 2022 Salı 11:39

MİNİK KALPLERE UMUTLAR BİRLİKTE TAŞINDI

Kadınhanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortak olduğu "Umudunu Birlikte Taşıyalım" eTwinning Projesi kapsamında Kadınhanı İlçe Milli Eğitim'in de desteğiyle minik kalplere umutlar birlikte taşındı.

Kuruculuğunu Hikmet Nazif Kurşunoğlu MTAL (Bağcılar, İstanbul) Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Yasemin KURDOĞLU ve Kadınhanı MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Berrin CİVCİK'in yaptığı projede yine ortak olarak Hikmet Nazif Kurşunoğlu MTAL'den Moda Tasarım Teknolojileri Öğretmenleri Cemile MUTLU, Zehra AYDIN, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hayri KOÇMARLAR, Kadınhanı MTAL'den Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Ümide KEŞ ve 37 öğrenci yer aldı.
Proje kurucu ve ortaklarından Kadınhanı MTAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri Berrin CİVCİK, Ümide KEŞ ve öğrenciler tasarlanan çantaları, Kadınhanı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ'a, Şube Müdürü Hakan AĞAÇ'a takdim etti.
Proje ile ilgili olarak Berrin CİVCİK "Hedefimiz özellikle maddi açıdan dezavantajlı olan çocukların hayallerine dokunmaktı. Projemiz etkinlikleri kapsamında okul öncesi çağındaki çocuklar hayallerindeki oyuncaklar ve çantaları çizdiler, bilişim teknolojileri bölüm öğrencileri tarafından çizilen resimler dijital ortamda tasarlandı, moda tasarım teknolojileri öğrencileri tarafından çantalar dikildi, çocuk gelişimi ve eğitimi bölüm öğrencileri tarafından da oyuncaklar tasarlandı. Ayrıca bu etkinlikleri pek çok web 2.0 araçlarını kullanarak gerçekleştirdik."dedi.
Proje ortağı Ümide KEŞ "Çantalarımız 3 aylık emeklerimizin en güzel karşılığı oldu. Özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerime; okulumuzda gerçekleştirdiğimiz bu proje dışında,  MUTLU ANLAR (HAPPY MOMENTS),  Arkadaşa MERHABA, Zorbaya ELVEDA isimli  eTwinning projelerinde ve tüm etkinliklerde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Okul Müdüremiz Memnune KARACA'ya çok teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
YORUMLAR
Memnune KARACA
Özverili çalışmalarından dolayı tüm proje ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
01 Mart 2022 19:18
31.210.37.35
Meryem Döne İlhan
Tebrikler hocalarım
01 Mart 2022 19:11
5.47.232.23
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim