• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP İLÇE BAŞKANI'NDAN '15 TEMMUZ' MESAJI
14 Temmuz 2019 Pazar 20:29

MHP İLÇE BAŞKANI'NDAN '15 TEMMUZ' MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kadınhanı İlçe Başkanı Tevfik Yağcı, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü'nün 3. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Tevfik Yağcı, mesajında şu sözlere yer verdi. "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 1923 yılında, kahraman silah arkadaşları ve necip milletimizin, tarihe örnek olan kahramanlıkları sayesinde kurulan, Türkiye cumhuriyeti 96 yıl boyunca çeşitli sıkıntılar yaşayarak bu güne ulaşmıştır.
96 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nin şanlı kuruluşundan bu yana 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan ihanet gibi işgal ve tehdit görmemiştir. Bir çok sefer ülkemizde darbe girişimleri olmasına karşın, 15 Temmuz işgal girişiminin verdiği yıkım olarak çok büyük bir tehlikeyi yine milletimiz
sayesinde aşmayı bilmiştir.15 Temmuz işgal girişimi diğer darbe girişimlerinden çok farklı olarak,Atatürk'ün kurdugu meclis bombalanmış,sivil halka ateş açılmış,sınırlardaki kontrol azaltılarak yabancı güçlerin ülkeye saldırmasına iç savaşa varan ihanet planlanmıştır..15 Temmuz işgal girişiminden sorumlu Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) insanımızın dine olan hassasiyetini kullanarak nasıl yanlış yola itildiğini nasıl hata yapabileceğini bir kez daha bizlere göstermiştir. Resmi kayıtlara göre 248 asker polis ve sivil vatandaşımızın şehit oldugu, 2196 vatandaşımızn gazi oldugu 15 Temmuz işgal girişimi necip milletimizin sayesinde bertaraf edilmiş ve 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü olarak ülkemizde kut'lanıp milli günlerden birisi sayılmaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve  örgütlediği halkımızın, cumhuriyeti kutdugu 1923 yılından bu yana 96 yıl geçmesinden, bu yana değişen hiç bir şeyin olmadıgını tüm dünyaya, 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya göstermiş ve bir kez daha Kahramanlığını ispat etmiştir.
15 Temmuz destandır..
15 Temmuz var oluş mücadelesinin adıdır.
15 Temmuz kahramanlıkdır.
15 Temmuz Demokrasidir.
15 Temmuz Hainlere atılmış bir tokattır.
Buradan yine bir seferde ben tekrar ediyorum başaramıyacaksınız!
Birliğimizi Beraberliğimizi yıkamayacaksınız..
Sonuna kadar ülkemiz,sonuna kadar bayrağımız,sonuna kadar islamiyet diyen bir millet bulacaksınız..
Öncelikle 15 Temmuz günü dik duruşu ile makamından ayrılmayarak, hepimize verdiği talimatlar ile Ülkemizin yanında durmamızı, işgal girişimine karşı durmamız için önder olan Genel Başkanım Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ olmak üzere, ekranlardan halkı sokağa davet ederek bir 15 Temmuz kahramanlık destanının başlamasına vesile olan Cumhurbaşkanımız ve bu çağrılara uyan damarlarındaki ASİL kandan şüphe etmeyen necip milletimizin, askerimizin, polisimizin tüm bireylerine teşekkür eder şehit olan vatandaşlarımıza Allah'dan rahmet, gazilermize sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim."

Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 1691 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim