• Konya33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEKKE'NİN FETHİ PROGRAMI DÜZENLENİYOR
27 Aralık 2022 Salı 10:22

MEKKE'NİN FETHİ PROGRAMI DÜZENLENİYOR

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadınhanı Temsilciliği tarafından 31 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 19:30'da Kadınhanı Kültür Merkezi'nde 'Mekke'nin Fethi' programı düzenlenecek.

Anadolu Gençlik Derneği Kadınhanı İlçe Başkanı Nevzat Öztürk, 31 Aralık Cumartesi günü saat 19:30'da İlçe Kültür Merkezi'nde düzenleyecekleri Mekke'nin Fethi programına tüm ilçe halkını davet etti. Başkan Öztürk, şu açıklamalarda bulundu. ''Miladi takvimle 2022 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız. Biz birbiri ardına gelen gündüz ve gecelerin her insan için iyiden, doğrudan, faydalıdan, haktan ve adaletten yana olmak için bir imkân olduğuna inanıyoruz. Yine biz iki günü birbirine eşit olanın ziyanda olduğuna inanıyoruz. Her yeni gün yaptığımız iyiliklere, güzelliklere, faydalı ve doğru işlere daha fazlasını katma imkânımız var ve biz ulaştığımız zaman nimetinin bu yönde kullanılması gerektiğinin bilincindeyiz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık gecesinde tüm Türkiye’de, yüzlerce noktada Mekke’nin Fethi Programını yıllardır düzenliyoruz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri-miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelam ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih; insanın, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir. Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz.
Fetih ruhunu ve hissiyatını birlikte yaşayabilmek ve manasını idrak edebilmek amacıyla 31 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 19:30 da  Kadınhanı Kültür Merkezimizde gerçekleştireceğimiz MEKKE'NİN FETHİ programımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.''

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim