• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS ZAFERİ 46, SAADET PARTİSİ 19 YAŞINDA
22 Temmuz 2020 Çarşamba 10:01

KIBRIS ZAFERİ 46, SAADET PARTİSİ 19 YAŞINDA

Saadet Partisi Kadınhanı İlçe Başkanı Refik Cancan, Kıbrıs Barış Harekatı ve Saadet Partisi’nin Kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Cancan, açıklamasında; “Malûm olduğu üzere 20 Temmuz Saadet Partimizin kuruluş yıl dönümü tarihi olmakla birlikte aynı zamanda millî tarihimiz açısından önemli bir gündür de. Bu münasebetle partimizin kuruluş yıl dönümü bu tarihe denk getirilmiştir. Bilindiği gibi 20 Temmuz küresel emperyalizmin dayatmalarına, ambargolara, katliamlara, milletimizi yok saymaya, sömürüye, işgale karşı direnişin; Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapıldığı tarih olup Kıbrıs Barış Harekâtı, milletimizin son 300 yılda (Millî Mücadele hâricinde) batılılara karşı kazandığı tek zaferdir. Bu vesileyle Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 46. yıl dönümünde, merhum Erbakan Hocamız başta olmak üzere, emeği geçenleri ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygıyla yâd ediyoruz.'' dedi.
20 Temmuz aynı zamanda Milli Görüş hareketinin siyasette kapatılan dört partisinin ardından beşinci partisi olan Saadet Partisi kuruluşunun 19. yıl dönümünün de kutlandığını söyleyen Cancan,
'' 1969 yılında Prof. Necmettin Erbakan hocamızın liderliğinde Bağımsızlar Hareketi ile başlayan ve Millî Nizam ile partileşen, devamında Millî Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak Saadet Partisi ile siyasi hayatına devam eden Millî Görüş’te Saadet Partisi’nin 19. kuruluş yıl dönümü heyecanı yaşanıyor.'' dedi.
Cancan açıklamalarının devamında; "Önce ahlak ve maneviyat, üreterek kalkınma, şahsiyetli dış politika," diyerek yola çıktık ve bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Bugün aynı istikamette; düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma, hak ve adalet, dürüstlük ve şeffaflık, fikir ve inanç hürriyeti ilkelerini tavizsiz bir şekilde savunuyoruz. Biz, Türkiye’nin ve dünyanın yaşadığı krizler ve badireler karşısında hakkı, adaleti ve bir arada yaşamayı reçete olarak tüm kesimlere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Çünkü Saadet Partisi'nin siyaset anlayışı, günü kurtarmak değil geleceği toplumun faydası istikametinde şekillendirme gayreti, reel politik değil hakkın ölçü alınmasıdır. Bundan dolayı ülkemiz güzel günlere kavuşacaksa bu ancak Saadet Partisi'nin ortaya koyduğu ilkelerin hayata geçirilmesi ile mümkün olacaktır. Biz bu ülkenin geleceği için kelebeklerin kanat çırpışı misali çaba ve gayret göstermeye devam edeceğiz. 19 yıllık kutlu yürüyüşümüzde olduğu gibi bundan sonra da yılmadan, yorulmadan, pes etmeden bu ülkenin kalkınması, milletimizin refahı ve huzurunun tesis edilmesi için doğru bildiğimiz ilkeler ışığında iktidara yürüyeceğiz. İnanıyoruz ki bu anlayış ve hedeflerle; Saadet Partisi ülkemizin geleceğinin sigortası olmaya devam edecektir. Bu vesileyle merhum hocamız ve genel başkanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı rahmetle anıyor, Saadet Partisi'ne gönül veren herkesi kutluyoruz.'' ifadelerine yer verdi. 
Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 1331 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim