• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAYMAKAM ÇİÇEK; ATAMIZIN EN BÜYÜK ESERİ CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
10 Kasım 2017 Cuma 22:51

KAYMAKAM ÇİÇEK; ATAMIZIN EN BÜYÜK ESERİ CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Kadınhanı Kaymakam’ı Ercan Çiçek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Çiçek, mesajında şu sözlere yer verdi. ‘’ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk çok zor koşullara rağmen gösterdiği olağanüstü başarılardan ötürü dünya tarihinin en önemli liderlerinden biri olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, Birinci Dünya Savaşından yenik çıkmış, topraklarının birçoğu Hristiyan batılı devletler tarafından işgal edilmiş, ekonomik olarak tükenmiş, savaşabilecek insan sayısı azalmış olan bu Osmanlı topraklarını, Samsuna çıkışıyla birlikte başlattığı Kurtuluş Savaşı sürecinde gösterdiği liderlik meziyetleri, zekası ve vatanseverliğiyle, umut olmuş; bu umut ile yediden yetmişe herkesin canla başla verdiği bağımsızlık mücadelesini  Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak taçlandırmıştır. 
Mustafa Kemal Atatürk, elbette Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla yetinmemiş, koşullar çok zor olmasına rağmen  ülkemizin her alanda kalkınması ve modernleşmesi için bir çok reforma imza atmış; sanayiden tarıma, eğitimden sağlığa birçok alanda hızlı bir yükselişe geçmemizi sağlamıştır. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayısız başarıları ve ülkemizi  işgalden kurtarıp yeni bir devlet kurarak şahlanışa geçirmesi, diğer mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuş; tüm dünyanın takdir ve beğenisini kazanmıştır. 
Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan ve tutacak olan kalıcı bir liderdir. Bizler de Devlet ve Millet olarak onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; onun fikirleri ışığında el birliği ile çok çalışarak Ülkemizi daha ileri seviyelere getireceğiz. 
Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.’’
 

Kaynak: MESTURE DİNÇ
Bu haber toplam 1863 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim