• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE HİZMET EDECEĞİM
13 Kasım 2018 Salı 11:20

KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE HİZMET EDECEĞİM

AK Parti Eski İlçe Başkanı Avukat Mahmut Emekli, Belediye Başkanlığı için partisinden Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Parti Eski İlçe Başkanı Avukat Mahmut Emekli, Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. İlçe Teşkilatı'na yaptığı başvuru sonrasında, partisinin kendisini Belediye Başkanı Adayı olarak göstermesi halinde mesleki ve siyasi tecrübelerini Kadınhanı'nın yararı için kullanacağını, katılımcı bir yönetim anlayışı ile hizmet edeceğini söyledi.

Emekli, şu açıklamalarda bulundu. '' 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimler kapsamında Kadınhanı Belediye Başkanlığı için mensubu bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adaylığı müracaatımı 12.11.2018 tarihi itibarı ile yapmış bulunmaktayım. Teşkilatımıza beklenen sayının üzerinde aday adaylığı müracaatının bulunmasını aday adaylarının memlekete olan vefalarının ve millete hizmet yolunda Ak Parti gönüllülerinin her geçen gün daha da arttığının bir göstergesi olarak görmekte ve memnun olmaktayım. Aday adaylığı müracaatında bulunan diğer arkadaşları da tebrik ediyorum. İlçemize Belediye teşkilatı kurulduğu günden bu zamana kadar hizmet eden tüm siyasetçi ve Belediye Başkanlığına yaptıkları hayırlı hizmetler için de şükranlarımı sunarım. Teşkilatımızın yetkili organlarınca yapılacak aday belirleme süreci sonrasında görev tarafıma tensip buyrulması halinde bu zamana kadar meslekte ve siyasi geçmişimde elde ettiğim tecrübelerimi memleketimizin faydasına sunacağımı, katılımcı bir yönetim anlayışı ile hizmet edeceğimi, görev tarafıma tensip buyrulmadığı takdirde ise kendisine görev verilecek aday arkadaşla birlikte teşkilatımızın seçimlerde başarıya ulaşması için maddi ve manevi desteğimi esirgemeyeceğimi belirtir dua ve desteklerinizi istirham ederim.''   

Mahmut EMEKLİ kimdir?  Kadınhanı Atatürk İlkokulundan 1983, Merkez Kuran Kursundan 1984 ve İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında mezun olduktan sonra lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1995 yılında tamamlamış olup 1996 yılında Konya Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğine hak kazanmıştır.1996 yılında yapılan Adli Hâkim ve Savcılık yazılı ve mülakat sınavlarında başarılı olmuş ancak mesleğe başlamamıştır. 1997-1998 yıllarında askerlik vazifesini subay olarak tamamladıktan sonra Noterler Birliği’ne müracaat ile Noterlik belgesi almaya hak kazanmıştır.1998 yılından bu yana Kadınhanı ilçe merkezinde serbest avukatlık yapmaktadır. Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak uzlaştırmacı sıfatını haiz olup arabuluculuk kursunu da başarı ile tamamlamıştır. 2013 yılı Haziran ayından 2017 yılı Kasım ayına kadar Adalet ve Kalkınma Partisi Kadınhanı İlçe Başkanlığı vazifesini yürütmüş olup kongre sürecinde kendi isteği ile İlçe Başkanlığını bırakmış olan Av. Mahmut Emekli halen avukatlık ve çiftçilikle iştigal etmektedir.

 

Kaynak: HATİCE ŞAHİN
Bu haber toplam 2386 defa okunmuştur
YORUMLAR
Veli
İnşallah aday gösterilir de boyunun ölçüsünü alır. İnsanlara tepeden bakan bir kişi belediye başkanı olamaz.
15 Kasım 2018 00:27
85.96.218.29
Mehmet ali
Adayların içinde olabilecek son kişi
13 Kasım 2018 18:21
88.230.87.199
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim