• Konya26 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

KADINHANILI BAYANLAR ve BELEDİYE BAŞKANI

23 Şubat 2020 Pazar 14:02

Kadınhanı ilçemize iki yıl önce bayanlara yönelik kültürel faaliyetler, eğitim, spor ve sanat alanında hizmet verecek bir kurs binası olan KOMEK açıldı. İlk açıldığında bayağı bir talep vardı bayanlardan ancak bu yıl açılan kurslara -yüzmede dâhil- hiçbir talep olmadı. İki üç kişiyle bu KOMEK yürümez. Biz hep dedik ki, ilçede bayanlara yönelik bir eğitim faaliyet alanı yok. Kadınlarımız, kızlarımız okusun ayaklarının üzerinde durmasını bilsinler. Kendiişlerini kendileri yapsınlar dedikçe, nafile. Bu KOMEK yüzme kursları açmış Kadınhanı’nda.  Kaç kişi yüzme biliyor? Denize gittiğimiz zaman denize giremiyoruz.  Ataların dediği gibi; öküzün trene baktığı gibi yüzenlere bakıyoruz. Yemek kursları açılmış,  sertifika verecekler. Bundan sonra sertifikası olmayan is yeri açamayacak ama talep yok. Dikiş nakış kurları var ona da talep yok. Bu kursları beğenmiyorsanız talep edin istediğiniz kurslar açılsın. Ama bizim kadınlarımız; mahallede batırık yapıp yesinler bununla da beraber bol bol dedikodu yapsınlar. Böylesi daha iyi galiba. Neden böyle yapıyorsunuz? Sizler için oraya bir dünya para harcanıp koca bir tesis yapıldı. Benden söylemesi böyle giderse kapatırlar, yazık olur. Gidin, kayıt yaptırın. Güzelce sporunuzu yapın. Ne kadar fazla spor yaparsanız kilo verir, şeker ve tansiyondan kurtulursunuz. Bir şeyler öğrenin, değişik dallarda sertifikalar alın. İleride bu belgeler isinize yarar. Konu komşuyla bir araya gelip, batırıkları yapıp, dedikodu üretmekle hayat bitmez. Benden söylemesi, elinizin altındaki fırsatları kullanın.

Yıllarca yazdık. Kadınhanı Hastanesinde doktor yok, diye. Neden buraya doktor verilmediğini geçen hafta Belediye Başkanımız açıkladı. Konya Sağlığın içindeki birileri Kadınhanı’nın, ‘ne hastaneye ne de doktora ihtiyacı yok’ diye Sağlık Bakanlığına rapor veriyormuş. Onların isimlerini yazmaya bile değmez. Çünkü onlar koltuk sevdalısı birileri ama o koltukların babalarının malı olmadığını dahi anlayamayan kişiler. Belediye Başkanı neler döndüğünü iyi biliyor, o gereğini yapar. Onlar bol bol Kadınhanı’nın ihtiyacı yok deseler de, Belediye Başkanı Mehmet Badem, Kadınhanı Hastanesi ek bina onayını aldı. Cerrah ve Kadın Doğum Uzmanı kadrolarını açtırdı. Dijital röntgen cihazı için de Bakan Bey’den söz aldı. Sağlık için bundan sonra direkt muhatap, Ankara.

Hazır Beton ve Kilitli Taş Tesisleri yenilendi. İki milyonluk tesisleri bedavaya aldı. Helal olsun Başkan. Tesisler çalışmaya hazır. Alın size Kadınhanı Belediyesine gelir ve KDV. Konya ve çevresinin kilitli taş ihtiyacını artık Kadınhanı Belediyesi karşılayacak.

Bu yazı toplam 1499 defa okunmuştur.
YORUMLAR
husnu mecit altunel
Kadinhani hic yatirimin degerini bolmez
23 Şubat 2020 18:33
176.220.124.30
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim