• Konya24 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

KADINHANI İLE NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VAR?

12 Aralık 2019 Perşembe 09:23

Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi hayırseverler tarafından yaptırıldı ve o hastanede kendisini ifşa etmeyen daha ne hayırseverler var. Biliyor musunuz?
Duyuyorum ki; hastanenin büyütülüp C sınıfına geçmesi için harcanan çabalara karşı, sağlık teşkilatının içerisindeki birileri bina yapılmaması için işlere çomak sokup her şeyi engelliyor diyorlar.
Hastaneye sahip çıkanlar, bir şeyleri İl Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile değil de direkt Ankara’dan bitirmek için uğraşıyorlar ama oda bir şekilde engelleniyormuş.
Örnek;
İki tane sıfır Diş Polikliniği cihazı geliyor ve birini İl Sağlık Müdürlüğü gelip söküp götürüyor.
Tabi Kadınhanı’nın bu cihazlara ihtiyacı yok çünkü Kadınhanı’nda insanlar yaşamıyor.
Konya çevresinin en iyi ve en yeni Diyaliz aletleri, Diyaliz Ünitesi var bu hastanede gel velakin Diyaliz Doktoru yerinden oynatılıyor.
Söylenen, ‘’ Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı kadrosu boş,  sen sözleşmeli Doktorsun istifa et seni Başhekim Yardımcısı atayalım’’  denilip kimler tarafından istifa ettirildiyse Dr. Mehmet Ali Kaçar Başhekim Yardımcılığına atanmayıp tekrar sözleşmede yapılmayarak ortada bırakılmış. Doktor Mehmet Ali Kaçar ise Aile Hekimliği ’ne imza atarak ilçemizden Aile Hekimi olarak ayrılmış.
Halktan çok söylediler ama söylenti deyip inanmak istememiştim sonra ise araştırdım.
Diyaliz Doktoru yok. Diyaliz hastalarını hemşireler tedavi yoluna gidiyor. Diyaliz hastaları da ilaçlarını Konya’da yazdırmak zorunda kalıyor. Yakında Diyaliz Ünitesi de kapatılır Kadınhanı halkı.
Defalarca yazdık. Kadın Doğum Uzmanı haftada bir gün geliyor. Ameliyathane kapalı. Cerrah yok…
Ilgın B sınıfı hastane olma yolunda hızla ilerliyor. 
Ama Kadınhanı için Konya’ya yakın, gerek yok deniyor. Kim ne hakla diyorsa?
Konya’daki hastanelerdeki yoğunluk sizlere zevk mi veriyor beyler?
Birde Konya İl Sağlık Müdürlüğünde bir Müdür Yardımcısı varmış. Bizim Kurthasanlı köyünden Kadir Turgut’muş. Sayın hocam Kadınhanı için her şeye olumsuz bakıyormuş. Ne için gidilerse olumsuzluk yaratıyormuş nedense. Kime kızdıysa, kimden intikam alıyorsa artık.
Biz de seviniyorduk; oralarda, şuralarda bizim memleketimizin çocukları var diye gurur duyuyorduk. Kadir Hocam, Kadınhanı ilçesiyle ne sorunun varsa gel bir çay içelim sorunları çözeriz.
Köyünde bahçen var, doğal şeyler yetiştiriyorsun,  gelip dinleniyorsun. Kadınhanı’nı sevmiyorsan niye geliyorsun artan zamanlarında da gelme.
Meğer bizim dışarıdaki Kadınhanı’lılar Kadınhanı için kıllarını dahi kıpırdatmıyorlarmış.
Aman Allah aşkına yeter ki gölge etmeyin. Kendi işimizi kendimiz görürüz.
NE DEMİŞ ATALAR; ‘’ ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE.’’  
45 yıldır gazeteciyim. Bu güne kadar, derdim o, şu, bu, şunlar, onlar, bunlar hiç olmadı. Benim derdim hep Kadınhanı oldu. Bu ilçe için yazdık sadece. Bizde başka ilçelerden biri olalım diye çaba gösteriyoruz.
Makamlar gelip geçicidir ama bir hoş seda bırakabiliyor musunuz o önemlidir.
Herkes bir gün o makamlardan gidecek ve hepimiz öleceğiz.  Dünyaya kazık kalmayacağız ve bu makamlardaki sorumlulukların hesabını öbür dünyada vereceğiz.
Onun için, insanlık adına yapılmak istenilen hiç bir şeyi engellemeyin.
Yeni bir Belediye Başkanı var, Mehmet Badem. Adam çabalıyor ilçe için. Sağlık için.
Allah aşkına adamın şevkini bari kırmayın, önüne engel çıkarmayın. 
Sert kayaya çarparsınız, benden demesi.
HAYATTA EN GÜZEL SEY İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR. BUNDAN GÜZELİ BUNDAN HAYIRLISI YOKTUR.

 

Bu yazı toplam 4514 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Memleketimden manzaralar
Yalçın bey gazeteci demek araştırmacı demektir, doktor beyin nereli olduğunu dahi daha bilmiyorsunuz. Bence siz bırakın bu işi...Doktor bey, gayet kaliteli bir insan mesleğinde önder isim yapmış birisidir. Kaldı ki bu görev kendisine üst düzey kişiler tarafından tevdi edilmiştir. Ayrıca memleket sevdalısı olan birisidir ki her fırsatta köydeki bahçesine gelmektedir. Memleketinden vazgeçmemiştir başkaları gibi. Aidiyet duygusu vardır kendisinde belli. Eleştiriniz ilçe siyasetçilerineolmalıbence
20 Aralık 2019 21:39
159.146.84.236
Selim koçer
Elini taşın altına koyacak büyük abilerim fırsat kaçmadan yapın şu ilçe için birşeyler hiç iyiye gitmiyoruz bu ilce bizim burda doğduk nasip olursa burda öleceğiz. Yalcin abi sen yaz boyle insallah birileri payina duseni alir da aklina kadinhani gelir.
17 Aralık 2019 19:00
188.57.138.242
Kadir Durgut
Bu haberle ilgili bir tekzip yazısını göndereceğim.
17 Aralık 2019 13:40
185.195.48.45
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim