• Konya13 °C

HALİL ÖZCAN

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HALİL ÖZCAN

İSLAM’IN İTİBARINA GÖLGE DÜŞÜRMEYE HAKKINIZ YOK

02 Ocak 2020 Perşembe 11:27

Efendim bir yılbaşını daha geride bıraktık. Bu ülkede bu gavur adeti 1935’ten beri resmi tatil günü olarak kabul edilmiş ve gecesi kutlanmaya başlamıştır. Bu pisliğe tepki adına tek parti döneminde kimsenin gıkı çıkmaz, 1970 lerden bu yana hem bu gece kutlamalarına hem de Milli Piyangonun haramlılığına İslami kesim çeşitli yollarla ve şiddetli tepki vermektedir.  Nihayet Diyanet Teşkilatı da camilerde : “ İçki ve benzeri şeyler, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz” ayetiyle,  haram’ı  “Allah’ın gazabına ve insanların kınamasına neden olacak kötülüklerdir” Her mümin, helal-haram duyarlılığına sahip olmak zorundadır şeklinde hutbe okutmuştur. Maksadımız yılbaşında yaşanan ahlaksızlık, işlenen günahları sayıp sıralayarak bu sayfaları kirletmek değildir. Zaten yıllarca gösterilen tepkilere rağmen değişen bir şey yok. Burada sözümüz gerçek iman ehline, İslami şuur sahibi kimselere değildir. Sözümüz Müslüman olduğunu iddia edip bundan öteye geçemeyen ne Musevi,  ne İsevi ve ne de Muhammedi olamayanlaradır. Dini türbelerde arayıp ipe çöpe dolayanlarla, şuursuz, mukallit (Taklitçi, maymuni), Rezzak olan Allah’a (cc) güvenmeyen ancak kulu Nimet den medet uman,  yaşadıklarını dini sanan, davranış ve sözleriyle İslam’ın itibarına gölge düşürenleredir.

Adamın birisini Nimetin kapısında bir  TV durdurup “ Uzaktan geldiniz galiba piyango sana vurursa ne yapacaksın” gibilerden soruyor.Adam: “ Kocaeli den M.P. Bileti almak için geldiğini İNŞAALLAH ÇIKARSA….” Diye sözü uzatıyor. Şu hale bakın harama Allah’ın izniyle başlıyor. Bir hırsızlık şebekesi bir namaz vakti bir yerden koyun çalarken gözcü olan içerdekine “ Çabuk ol,  EZAN OKUNUYOR, NAMAZA yetişelim.” Derken abdestli namazlı kişilerin hırsızlıkta bir beis görmedikleri anlaşılıyor. Meşhur olaydır. Çoğunuz duymuştur. .Hacı Babanın biri bankaya giriyor, işini gören bayan personel sağ eli ile yazarken sol eliyle su içmektedir. Hemen atlar. “ Kızım sol el ile yemek içmek HARAMDIR.” Diyor, demesine ama alacağı cevabı hesap edemiyor. Personel  ” Hacı baba sağ elimle senin faiz hesabını yapıyorum da ondan “ Size dehşet verici üç misal.   

Sözün özü. Papaz efendi bir gün kilisenin zangoçunu ( Kilisenin işlerini gören, çan çalan)  çağırmış. “ Evladım bizim kilisenin çanının sesi iyi çıkmıyor. Üzerine kargalar işemiş, onları güzelce bir temizle “  demiş. Zangoç tırmanmış kilisenin kulesine, çanı güzelce silip süpürmüş, parlatmış. Kargalar kilisenin çanını yeniden kirletmişler. Şöyle bir çare bulmuş. Her hafta kilisenin kulesine tırmanmaktansa şuraya bir tas şarap koyayım demiş. Şarabı içen kargalar sarhoş olup ya ölürler, ya da aşağıya düşerler. Böylece onları çandan uzaklaştırmış olurum. Aradan bir hafta geçmiş, bakmış ki çanın üzeri yeniden pislenmiş. Yani kargalar, hem şarabı içmiş, hem de çanın üzerine pislemişler. Bunun üzerine Zangoç Efendi kargalara bakıp “ Bre karakargalar, siz Müslüman olsanız şarabı içmezdiniz. Hristiyan olsanız çana işemezdiniz.”der.

Şimdi sormak hakkımız değil mi? Allah aşkına siz hangi dine mensupsunuz. Müslüman iseniz ona göre davranınız. İslam’ın itibarına halel getirmeyiniz. Farkında mısınız? Gülünç duruma düşüyor, açık veriyorsunuz. Sahi siz hangi dine mensupsunuz?

Bu yazı toplam 794 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim