• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLÇE EMNİYET TEŞKİLATI TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR
09 Nisan 2021 Cuma 19:44

İLÇE EMNİYET TEŞKİLATI TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar huzur ve düzenin sağlanması için görevini sürdüren Polis Teşkilatı 10 Nisan'da kurulduğu için 10 Nisan'ı her yıl Polis Günü olarak kutluyor, içerisinde bulunduğu haftayı ise Polis Haftası olarak anıyoruz.

Polis Haftası nedeniyle Kadınhanı Emniyet Müdürlüğü her kesim tarafından ziyaretlere uğruyor. İlçe Emniyet Teşkilatını AK Parti İlçe Başkanı İrfan Karaca ve Belediye Başkanı Mehmet Badem teşkilat üyeleri ile birlikte ziyaret ederek, Polislere çiçek hediye etti ve bu anlamlı günde kendilerini tebrik etti. MHP İlçe Başkanı Tevfik Yağcı ise beraberindeki heyetle birlikte Emniyet mensupları ile biraraya geldi. 
AK Parti İlçe Başkanı Karaca; ‘’Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir.
Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, mesai kavramı olmadan, yüksek bir şuur, büyük bir özveriyle çalışan tüm Emniyet Mensuplarımızın, 6-12 Nisan Polis haftası ve 10 Nisan Polis gününü kutluyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Polis demokratik düzenin kararlı koruyucusudur.’’ açıklamalarında bulunurken, MHP İlçe Başkanı Yağcı ise; ‘’Türk Polis Teşkilatı, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir. Kamu düzenini koruyan kanunların uygulanmasında emniyet teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını vererek görevlerini yerine getirmiştir. Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimize, halkımız da her zaman destek olmuş, onlara minnettar kalmışlardır. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis haftasını şahsım ve teşkilatım adına kutluyorum. Ne mutlu TÜRKÜM diyene.’’ sözleri ile bu özel günü kutladı. 

 

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur
YORUMLAR
Zeki Can
Benim oğlum da bir emniyet mensubu olmakla gurur duyduğim tüm emniyet mensuplarının gününü tebrik ederim Allahım yar ve yardımcınız olsun Selam ve sevgilerle
10 Nisan 2021 15:06
213.211.19.89
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim