• Konya32 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ, ALLAH SENDEN RAZI OLSUN!

05 Ağustos 2022 Cuma 12:24

Konya Sağlık İl Müdürü’nün Kadınhanı ilçemize gösterdiği yakınlıktan ve devletimizin hizmetlerinden bizi faydalandırdığı için kendisine çok teşekkür ederiz. Tuttuğun altın olsun, dünya var oldukça yaşa. Bakalım neler yapmış,  Sayın Prof. Dr. Mehmet bey.

Sağlık Ocağı yapımı için 10 yıl yazı yazdım. İl’den kulağımıza gelen, ‘’Kadınhanı’nın ihtiyacı yok’’  sözleri oldu. Senelerce uzattınız ama sonunda ihale açıldı. Yüklenici firma tüm malzemeyi aldı, temeli bitirdi ama çok yıprandılar ve inşaat yarıda kaldı. Binanın yapılmaması için elden gelen neyse yapıldı. Bunu da benimle beraber, kalıp ustaları, devir ustaları ve halk söylüyor. Tabii ki bende her şeyi gördü. İş yerimin karşısında yapılacak Sağlık Ocağı binasına bir kontrolör atandı. Her gün sorun çıkardı. Şu olmadı, bu olmadı diye yapımı uzattı ve sonunda olağanüstü üstü ekonomik kriz çıktı ve Sağlık Ocağı ’da kaldı. Her gün sorun çıkarmasaydı binanın kabası çoktan bitmişti. Rahatlayın… Devletin parasını, vatandaşın parasını oraya gömdünüz. Duyduğumuza göre de, müteahhit kaçtı dediler. 50 yıllık gazeteciyim, yüklenici firmayı da tanımam. Kadınhanı’na gelince tanıdım. Böyle dürüst ve işi yapmak için uğrasan bir firma görmedim ama karşısına hep sorun çıkardılar. Sorunu çıkaran da kendini biliyor zaten. Hadi, kaldı Sağlık Ocağı binası… Ne olacak şimdi, yazık değil mi? Allah ona da soracak öbür tarafta. Binanın yapılmaması için elinden geleni yapanlardan.

Gelelim Devlet Hastanemize…  2 uzman 2 pratisyen hekim var. Onların da az kaldı, gitmelerine. Günleri geliyor. Allah’a şükür hep geçici atamalarla idame ettiriyoruz hastanemizi. Bizim çevremizdeki hastanelere bir bakalım. Bunlar resmi rakamlar. Ilgın Devlet Hastanesi 23 Uzman Doktor, Cihanbeyli Devlet Hastanesi 34 Uzman Doktor, Kulu Devlet Hastanesi 15 Uzman Doktor, Bozkır Devlet Hastanesi 12 Uzman Doktor, Yunak Devlet Hastanesi 6 Uzman Doktor, Hüyük Devlet Hastanesi 5 Uzman Doktor, Doğanhisar Devlet Hastanesi 6 Uzman Doktor, Hadim Devlet Hastanesi 5 Uzman Doktor, Çeltik, Güneysınır, Emirgazi, Tuzlukçu, Taşkent, Derebucak, Akören Devlet Hastaneleri’nde de 1’er Uzman Doktor var. Kadınhanı Devlet Hastanesi 0 (Sıfır) Uzman Doktor, Sarayönü Devlet hastanesi 0 (Sıfır) Uzman Doktor. Kadınhanı ve Sarayönü ilçelerinde insanlar yaşamıyor mu? Onun bunun çocukları yaşadığı için mi Uzman Doktora ihtiyacı yok? Allah aşkına Hastaneye de ihtiyacımız yok, kapat ya… Yeter, ikinci sınıf insan olmaktan bıktık ya. Zaten Kadınhanı Devlet Hastanesine ek bina planı projesi çizildiği halde, kaç senedir oyalıyorsun ama Ilgın ilçesine gelince hizmet yapmak için devletin tüm imkânlarını seriyorsun. Ilgına ne hizmetler yaptığını biliyoruz ve Kadınhanı halkı da biliyor. Tabi ki; devletin imkânlarını halkın yaşadığı her yerde kullanacaksınız ama her tarafa her ilçeye eşit şekilde.

Bir de; o Ilgının Milletvekili var ya, Kadınhanı hakkında küfürlü bir şeyler söylemiş.  Doğruysa, az kaldı seçimlere. Sana da sorar bu halk, Sayın(!) Hacı Ahmet Özdemir.  KADINHANI’NA GELME. HİZMET ETTİĞİN ILGINDAN OY AL BUNDAN SONRA. Bu Kadınhanı; 20 yıldır yüzde 77 oy veriyor, AK Partiye.

Sayın Sağlık İl Müdürlüğü, Kadınhanı halkının sınırlarını çok zorladınız. Oraya yürümeyi de, Ankara’ya yürümeyi de iyi bilir, Kadınhanı. Halkı kanunsuz iş yaptırmaya yönlendirmeyin, Kadınhanı halkını oraya getirtmeyin. O koltukta oturamazsınız, aklınızı başınıza alın. Kimse sizden çıkarına bir şey istemiyor. Orada oturuyorsanız, oradan maaş alıyorsanız, çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını helale getirin. Bu dünya da bir şey yapamazsak, öbür dünyada bu 33 bin Kadınhanılı insan senin yakandan tutar. Allahtan korkup kuldan utanıyorsan hizmeti eşit yapacaksın. Kadınhanı Devlet Hastanemizi yönetenler de, iki arada bir derede kaldılar. Doktor talepleri hep geri çevriliyor. Kadınhanı Devlet Hastanesinin tüm ihtiyaçları geri çevriliyor. Halk gergin, hastane konusunda… Demedi demeyin, hastanede bir şiddet olayı olursa bunun sorumlusu kim o zaman görürsünüz. Bir de, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Badem ile sorunların olduğu için Kadınhanı’na hizmet yapmıyorsun diye duydum. Doğruysa, söyle… Mehmet Badem kendi çıkarı için bir şey istediyse onunla da görüşelim. Onu da yazalım, çizelim.

Ben, halkın sıkıntısını dile getiriyorum. Olanlar ortada. O koltuk kimsenin babasının malı değil. Yarın sen gidersin diğeri gelir ama ‘’iyi adamdı’’ dedirtmek çok önemli. Görevden gidince kimse selam vermez, adını da anmazlar. Hep kötü yanını anlatırlar insanlar. Hoş seda bırakmak çok önemli. Bu durumları anlatmak ve olumsuzluklara müdahale etmek her Müslümanın görevi olmalı. Yüce Allah; bir yerde olumsuzluk, adaletsizlik var da müdahale etmiyorsanız sizden de soracağım diyor. Bizde yazıyoruz, buğz ediyoruz.  Yapacağımız hiçbir şey yok, elimizden gelen bu.

Bu yazı toplam 2828 defa okunmuştur.
YORUMLAR
değişen yok
ali
var mı gelişme
02 Mayıs 2024 Perşembe 13:46
88.255.140.180
Cafer Koç
Sağlıkocağı konusunda teknik şartname belli. Müteahhit onu bilerek ihaleye giriyor. Ondan teknik ve idari şartname dışında bir şey istenmez. Müteahhit kaçtıysa bunun nedeni artan maliyetlerdir.
06 Ağustos 2022 20:45
94.120.92.25
caner erkan
Yalçın abi çok güzel yazmışsın saolasin şunu söyleyeyim ilçe başkanı ne yapıyor biliyorsan banada bi söyle abi
06 Ağustos 2022 12:50
5.47.226.114
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim