• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HÜSEYİN AYDOĞDU SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI
22 Mart 2019 Cuma 11:38

HÜSEYİN AYDOĞDU SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI

Saadet Partisi Kadınhanı Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Aydoğdu, Kadınhanı'na dair projelerinin yer aldığı seçim beyannamesini açıkladı.

Saadet Partisi Kadınhanı Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Aydoğdu, ''Kadınhanı'mızı sivil toplum kuruluşlarımızla derneklerimizle vakıflarımızla muhtarlarımızla  ve halkımızla istişare yaparak birlikte yöneteceğiz.'' diyerek seçim beyannamesini açıkladı. Aydoğdu, Kadınhanı hakkındaki tespitlerini ve geleceğe yönelik plan ve projelerini şu şekilde aktardı.

İLÇEMİZ HAKKINDAKİ TESPİT, TEŞHİS VE DEĞERLENDİRMEMİZ
İlçemiz yıllardır merkezî hükümetten ve dışarıdaki zenginlerden yatırım beklemiş ve maalesef bu beklentileri hep boşa çıkmıştır. Her seçim bu tür vaatlerde bulunulmuş, halkımız haklı olarak beklenti içerisine girmiş, umutlanmış ve fakat sonuç hep hüsranla, hayal kırıklığı ile neticelenmiştir.
Hâlbuki ilçe olarak bizim dışarıdan bir şeyler beklememize gerek yoktur. Elimizdeki imkânları yeterince değerlendirebilirsek ilçemizin en büyük sorunu olan işsizlik ve göçü durdurabilir; büyüyen, gelişen bir ilçe olabiliriz. Tarımsal ve hayvansal üretim olarak baktığımızda et, süt, tahıl, bakliyat ve hayvan sayısında Konya’nın 31 ilçesi içerisinde ilk 10 içerisindeyiz. Fakat ürettiğimiz ürünlerinin kar ve katma değerini ilçe içinde tutamadığımız için yoğun sermaye, emek ve çaba ile ürettiğimiz ürünlerin karı ve katma değeri ilçe dışında gerçekleşmekte ve böylece bize bir şey kalmamaktadır. Tarımsal ve hayvansal üretimimizin kar ve katma değerinin ilçemizde kalması için et, süt işleme tesisleri; yem ve makarna, bisküvi fabrikaları, bakliyat eleme, paketleme tesisleri gibi gıda işletmelerinin kurulması gerekmektedir. Bunların yapımı için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. 
Değerlendiremediğimiz bir diğer imkânımız ise çevre yoludur. Günde binlerce araç geçen yolun maalesef ilçemize hiçbir katkısı yoktur. Çevre yolundan geçen araç ve yolculardan faydalanmak için Örnek Sanayi Sitesi ve Yöresel Ürünler Satış Dükkânları yapacağız.
İlçemizde çalışıp Konya’da ikamet eden memurlarımızın fiziki, sosyal, kültürel tüm taleplerini karşılayıp ilçemizde ikametlerini sağlamak için çalışacağız.
Yine Efes-Kapadokya Turizm Hattı üzerinde bulunan ilçemiz bu yoldan geçen yerli ve özellikle yabancı turistlerden hiçbir şekilde faydalanamamaktadır. Hemen yanımızdan geçen bu imkandan faydalanabilmek amacıyla ilçemizin doğal, tarihi ve kültürel yapısından da yararlanarak ilçemizi bu turizm hattından faydalanır hale getireceğiz.

TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ ve HAYVANCILIK BÖLGESİ
İlçemizde zaten yapılan hayvancılığın daha karlı, verimli, büyük ve  sağlıklı ortamlarda yapılmasını sağlamak amacıyla imar planlaması, arsa tahsisi ve alt yapı işlemleri belediyemiz tarafından oluşturulacak bir bölgede  Organize Hayvancılık Bölgesi oluşturacağız.
Böylece ilçemizdeki hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın daha karlı, verimli ve sağlıklı alanlarda daha fazla üretim yapabilmesini temin edeceğiz.
Üreticimiz bu sayede imarlı, planlı, uluslar arası kriterlere uygun hayvancılık işletmelerine sahip olacak ve diğer teşviklerden daha kolay ve etkin olarak yararlanabilecektir.
Bunun için oluşturacağımız hayvancılık bölgesinde 10,20,50,100 başlık işletmelerden oluşan Organize Hayvancılık Bölgesi yapacağız.
YEM, UN, SÜT FABRİKASI ve MODERN KESİMHANE  

Tarımsal ve hayvansal üretim olarak baktığımızda et, süt, tahıl, bakliyat üretimi ve hayvan sayısında Konya’nın 31 ilçesi içerisinde ilk 10 içerisindeyiz. Fakat ürettiğimiz ürünlerinin kar ve katma değerini ilçe içinde tutamadığımız için yoğun sermaye, emek ve çaba ile ürettiğimiz ürünlerin karı ve katma değeri ilçe dışında gerçekleşmekte ve böylece bize bir şey kalmamaktadır. Tarımsal ve hayvansal üretimimizin kar ve katma değerinin ilçemizde kalması için et, süt işleme tesisleri; yem ve makarna, bisküvi fabrikaları, bakliyat eleme, paketleme tesisleri gibi gıda işletmelerinin kurulması gerekmektedir. Bunların yapımı için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. 
ORGANİZE SANAYİ SİTESİ,  ÖRNEK SANAYİ SİTESİ, KAMYON GARAJI ve SATIŞ DÜKKÂNLARI
Çevre yolu üzerinden geçen araçların tamir ve bakımlarına da hizmet verecek,  alt yapısı ve imar düzenlemesi belediyemiz tarafından büyük bir alan üzerine örnek sanayi dükkânından oluşan sanayi sitesi kuracağız.
Sanayi esnafımız kendi arzusuyla buraya gelmek isterse kooperatifini kurup, dükkânlarını yapması için imar düzenlemesi yapılmış, alt yapısı hazırlanmış alanda sanayi esnafımıza arsa tahsisi yapılacaktır.
Bu alanın arkasına Organize Sanayi Bölgesi yapılması için de gerekli alt yapı çalışması yapılacak, imar düzenleme ve planlaması yapılacak, ilçemizde organize sanayi kurulması için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Yine bu bölgede kamyoncu esnafımızın yıllardır sorunu olan güvenlikli bir Kamyon Garajı yapımı gerçekleştirilecektir.
Yine bu bölgeye Kadınhanı’mıza has ürünlerin çevre yolundan geçen yolculara tanıtım ve satışının yapılacağı dükkânlar inşa edilecektir. 
İŞ MERKEZİ ve OTOPARK
İlçe merkezimizdeki park sorununu gidermek ve büyük dükkan ihtiyacını karşılamak amacıyla merkezî bir yere altı otopark üstü iş merkezi olmak üzere çok katlı bir kompleks inşa edilecektir.
BEYKAVAĞI DOĞA ve TURİZM TESİSLERİ
İlçemiz Efes-Kapadokya Turizm Hattı’nda bulunmaktadır. Binlerce turist ilçemizin hemen yanından geçip gitmekte ve bize hiçbir faydası olmamaktadır. Bu turizm hattından istifade edebilmek için Beykavağı Göleti üzerine ve yanına restoran, satış dükkânları ve diğer sosyal tesislerden oluşan  bir yapı inşa edilecektir. Tur firmaları ile anlaşıp yabancı turistlerin buraya girişi sağlanacaktır. Bu tesisin hemen yanına şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen yerli turistlere hitap edecek  Orman Evleri inşa edilecektir.
Yine bu kapsamda Beykavağı-Yağlıca hattındaki köylerimizin uygun yerlerine doğa sporları ve doğa turizmine hitap edecek buna benzer turizm tesisleri yapılacaktır.
GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİ
İlçemizin elektrik ihtiyacını karşılamak ve böylece giderlerimizi en aza indirmek, daha sonra işletmeyi genişleterek elektrik satımını ve gelir temin etmeyi amaçlayan ve bu alanda verilen teşviklerden de yararlanarak Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Tesisi kurulacaktır.
EĞİTİM ve TARİH
Kaliteli eğitim alabilmek için ilçemizden eğitim sebebiyle verilen göçü engellemek için Fen Lisesi açılması amacıyla okul binası belediyemizce yapılacak ve bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunulacaktır.
İki yıllık okul tercih edilmediği için ilçemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci sayısı her yıl azalmakta ve yapılan binalar atıl kalmaktadır. İlçemize dört yıllık fakülte kazandırmak için girişimlerde bulunulacaktır.
Öğrencilerimize yönelik tarihi ve kültürel yerleri tanıtmak amacıyla kültür gezileri düzenlenecektir.
KÜLTÜR ve SANAT
Özel gün ve gecelerde anma toplantıları, panel ve konferanslar düzenlenecektir.
Taş han’ın tanıtımı yapılacak ve ilçemizin tarih, kültür ve sanatını tanıtacak şekilde müze haline getirilmesi için çalışmalar yapılacaktır.
Tarihi evlerimiz restore edilerek hem ilçemizin yöresel kültür, sanat ve tarihinin tanıtıldığı hem dışarıdan gelen misafirlerimize hizmet etmek üzere canlı müze şeklinde hizmet verecek Kadınhanı Müzesi yapılacaktır
PARK ve BAHÇELER
Çamlık, Küllütepe ve Atatürk tepesi mevkilerindeki mevcut parklar düzenlenip halkın hizmetine sunulacaktır.
Mahallelerimize yeni yeşil alan, çocuk oyun parkları yapılacaktır.
Belediyemiz bünyesinde Fidan Üretim Tesisi ve İlçe Ormanı kurulacaktır.
SILAYA DÖNÜŞ ve HOBİ EVLERİ
İlçe merkezinde katlarda oturan ve bahçeli evi olmayan vatandaşlarımızı ve Konya’da ikamet edip de yaz tatillerini, hafta sonlarını ilçemizde geçirmek isteyen vatandaşlarımızın hem ikamet etmelerini temin etmek  hem de sebze, meyve yetiştirmek isteklerini karşılamak amacıyla imar düzenlemesi, alt yapısı belediyemizce hazırlanacak bir alanda Sılaya Dönüş ve Hobi evleri inşa edilecektir.
Güvenlik ve bahçıvan hizmetleri de verilecek müstakil konut şeklinde bir site inşa edilecektir.
Böylece ilçemizdeki dede-baba evleri yıkılmış, misafir olacakları akrabaları kalmamış (veya yük olmak istemeyen) Konya’da oturan hemşerilerimizin de Kadınhanı’na istedikleri zaman gelip kalabilecekleri evler oluşturulmuş olacaktır.
DİĞER PROJELERİMİZ
- Engelli hemşerilerimize belediye hizmetlerimizde kolaylıklar sağlanacak engellilerimize her konuda yardım ve öncelik tanınacaktır
- Pazar yeri ve çarşı merkezinde üç tekerlekli ile yük taşıyan esnafımıza kapalı durak yapılacaktır.
- Sünnet Şöleni ve asker uğurlama merasimleri düzenlenecektir.
- Belediye Otelimizin tamir ve bakımı yapılarak daha nezih bir ortamda misafirlerimize hizmet eder hale getirilecektir.
- Kadınhanı spor’a belediyemiz olarak elimizden gelen tüm destek verilecektir
- Kentsel dönüşüm kapsamında mahalle aralarındaki metruk ve yıkık binalar temizlenecektir.
- Taşra mahallelerimizin (Köylerimizin) çöp, alt yapı, yol, çevre düzenlemesi, park ve bahçe yapımı, çocuk oyun alanları yapımı cami ve okullarının bakım, tamir, temizliği yapılacaktır.
- Osmancık Göleti kenarına mesire alanı kurulacaktır
- Çiftçi ve köylülerimizin ürün çeşitliliğini artırmak için meyvecilik, seracılık gibi kurslar açılacaktır
- Kimsesiz ve bakıma muhtaç hemşerilerimizin evlerinin bakım onarım ve temizliği yapılacaktır.
- Taşımalı Eğitim ile köylerimizden ilçemize gelen öğrenci ve dolmuş şoförlerimiz ile  köy otobüsü bekleyen vatandaşlarımızın kullanacağı kadınlara mahsus yeri de olan Köy Lokali açılacaktır.
- Sokak hayvanlarının vatandaşlarımıza zarar vermemesi için toplanıp hayvan barınağı yapılacaktır
 - İlçe merkezindeki mahallerimiz ile köylerimizi hizmet noktasında ayırmayacağız.
- Belediyeleri kaldırılan eski beldelerimize belediyelerinin yokluğunu aratmayacağız.
- Köylerimizde tarımsal ve hayvansal üretimi artırmak, sulu tarım imkânlarından faydalanmalarını sağlamak için üretim ve sulama kooperatifleri kurulmasını teşvik edeceğiz, belediye olarak kooperatiflerimize her türlü desteği vereceğiz.

  

Kaynak: MESTURE DİNÇ
Bu haber toplam 1754 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim