• Konya33 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

HER YAĞMURDA ESNAF PERİŞAN OLUYOR

27 Temmuz 2018 Cuma 16:10

İlçeler Büyükşehir Belediyelerine bağlanınca bazı yatırımlar gelmeye başladı ama ilçelerin sorunları da bir o kadar arttı.

İlçemizde şehir içi ana yolu Büyükşehir belediyesine ait olduğu için Kadınhanı Belediyesi de bir müdahale yapamıyor.  Doğabilecek veya meydana gelen sorunlara müdahale edemiyor.

Kadınhanı Belediyesi şehir içerisindeki caddede sadece yağmur rögarlarının ve yol kenarlarının temizliğini yapabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi yayaların yürüdüğü kaldırımları yeniden yaptı, araçların yolu daraldı. Yağmur sularının gidebilesi için atık su hattı döşediler, gereken yerlere değil gerekli olmayan yerlere menfez koydular. Yağmur yağdığı zaman ilçe felç oluyor.

Şehir içerisine çok güzel bir asfalt yaptılar. Gerçekten güzel ve iyi oldu ama asfaltla kaldırım taşı arası yükseklik mesafesi bazı yerlerde 3- 4 santim, bazı yerlerde ise en fazla 6 santim. Yağmur yağdığı zaman bazı işyerlerine su giriyor, asfaltla kaldırım arasında mesafe kalmadı. Bizim bildiğimiz asfalt birazcık balıksırtı olur, akıntı asfaltın iki yönüne de eşit dağılır ve rögarlara dökülür.

Yapılanın kötüsü olmaz ama bir iş yapılıyorsa Belediyelerin mühendisleri, mimarları var. Neden takip etmezler? Verdik müteahhide, şartları koyduk tamam.  İmzalar atıldı müteahhit yapacak? Doğru yapıyor mu, yapmıyor mu takip eden yok? Saldık çayıra Mevla’m kayıra?

Şimdi doğruyu yapacağız. Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine olumsuzluklarla ilgili birçok fotoğraf ve video gönderiliyor. Artık vatandaş duyarsız değil.

Büyük paralar harcanıyor yatırımlar için, her şey vatandaşın iyiliğine ama gel gör ki bu işleri alan müteahhitler işlerini düzgün yapmıyor.   

Bir dünya para harcandı asfalt yapıldı. Sular birikiyor. Menfezler doğru yerlerde değil. Yağmur yağdığı zaman ortalık perişan.

Bir şeyler yapılırken, neden her şey hesaba katılmıyor anlamıyorum. Şimdi düzelt, düzeltebilirsen.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1340 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Satılmış ÇETİN
Yalçın bey gerekli bir konuyu ele almışsınız teşekkür ederim. İnşallah yöneticiler dikkate alır çözüme ulaşır.
27 Temmuz 2018 21:03
85.96.215.52
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim