• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HASTANEMİZ EK BİNA'YA KAVUŞUYOR
13 Eylül 2017 Çarşamba 21:17

HASTANEMİZ EK BİNA'YA KAVUŞUYOR

Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi Müdür Vekili Rüstem Arıkan, hastanemize ek bina yapılacağının müjdesini verirken, mevcut hastane çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi hayırsever iş adamı Mustafa Koyuncu tarafından yaptırılacak olan ek bina ile kapasite artırımına gidecek.

Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi Müdür Vekili Rüstem Arıkan tarafından, ek bina yapımının başlayacağının müjdesi verildi.

Arıkan, '' hastanemizin yetersiz olan yatak kapasitesi ve yer sıkıntısı  nedeniyle açılamayan bölümler yüzünden ihtiyaç duyduğu ek bina, hastanemizi ilçemize kazandıran Kadınhanılı merhum işadamımız Refik Koyuncu'nun oğlu Mustafa Koyuncu tarafından üstlenilmiş durumdadır. Ek bina yapımı için gerekli olan zemin etüdü çalışmaları bitmiş durumdadır. Şu an itibari ile 4200 m2 kapalı alana sahip olan hastanemiz ek binamızın yapımı ile 6000 m2 kapalı alana sahip, D tipi hastane modelinden C tipi hastane modeline yükselmiş olacaktır. Bu sayede ihtiyacımız olan tüm bölümleri hastanemize talep edebilecek duruma geleceğiz ve bunun için çalışacağız.'' dedi.

Müdür Vekili Rüstem Arıkan, hastane ek bina yapımı için anlaşmaya varılan hayırsever iş adamı Mustafa Koyuncu'ya, ailesinin eserlerinin büyüyerek yaşamaya devam etmesini sağlayacağı için Kadınhanı halkı adına teşekkür etti.

Mevcut hastane çalışmaları hakkında da bilgi veren Arıkan, Acil Servis’in yenilenmesi, Diş Polikliniği’nin kapasitesinin yükseltilmesi, asansörlerin yenilenmesi ve ruhsat altına alınması, Endoskopi ve Kolonoskopi bölümlerinin faaliyete geçmesi, Diyaliz Merkezinin kapasitesinin artırılması ve tüm hastane pencerelerinin değişimi çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu.

ACİL SERVİSİMİZ SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Müdür Vekili Arıkan, daha önceleri sadece tek hastaya bakabilen Acil Servisin Kadınhanılı hayırsever iş adamı Nafis Karaer tarafından sil baştan yeniden yaptırıldığını belirtti.

Arıkan, ‘’ hastanemiz ve ilçemiz adına büyük bir rahatlamaya sebep olan bu çalışma için hayırsever iş adamı Nafis Karaer’e teşekkür ederim. Acil Servisimiz tüm teçhizatları dâhil olmak üzere mevcut yapısından tamamen arındırılarak bambaşka bir duruma getirilmiştir. Acil Servis önünde yaşanan yoğunluk sona ermiş olup, teşhis ve tedavi daha kısa süre içerisinde gerçekleşmeye başlamıştır. Bu sayede az zamanda çok sayıda hastamız Acil Servisimizden hizmet alabilir duruma gelmiştir.’’ dedi.

DİŞ POLİKLİNİĞİMİZ HİZMET KAPASİTESİNİ ARTIRDI

Hizmet alanı oldukça dar olan ve büyük şikayet konusu haline gelen Diş Polikliniği’nin de yeniden dizayn edilerek hizmet kapasitesinin artırıldığını belirten Rüstem Arıkan, ‘’ Polikliniğimizde yaptığımız değişimler sayesinde artık vatandaşlarımız diş çekimlerinin yanı sıra, kanal tedavisi, diş taşı temizliği, dolgu, panoramik film, peciepikal film, kron köprü, hareketli protez gibi tedavi hizmetlerini de alabileceklerdir. Üç Diş Hekimimiz ile aynı poliklinik içerisinde hastalarımıza randevu sistemi ile hizmet vermekteyiz’’ dedi.

ASANSÖRLERİMİZ BÜYÜK RİSK TAŞIYORDU

Rüstem Arıkan, hastane asansörlerinin bina ruhsatında yer almayışından dolayı büyük risk altında olduğunu ve yapılan çalışma ile asansörlerin yenilenerek, hastane planına dâhil edilip ruhsat altına alındığını belirtti.

ENDOSKOPİ VE KOLONOSKOPİ İÇİN KONYA’YA GİDİLMEYECEK

Bu önemli çalışma için oldukça mutlu olduğunu belirten Arıkan, ‘’ mide ve bağırsak şikâyetlerinin teşhis ve tedavisinde büyük bir yardımcı olan endoskopi ve kolonoskopi işlemlerinin hastanemizde de yapılabildiğini, artık hastalarımızın Konya’ya gitmeden teşhislerinin ardından tedavilerinin de Kadınhanı’nda gerçekleşeceğini söyledi. Rüstem Arıkan bu bölümü ilçemize kazandıran hayırsever Reşit Karabacak’a ilçe halkı adına teşekkür etti.

Rüstem Arıkan ayrıca, Hastane Genel Cerrahı Op. Dr. Enes Ferlibaş tarafından yapılan cerrahi müdahalelerin rahatlaması adına ameliyathane de sterilizasyon ortamının yeni bir oda yapılarak genişletildiğini sözlerine ekledi.  

DİYALİZ MERKEZİMİZ KONYA’NIN EN İYİSİ HALİNE GELDİ

Diyaliz Merkezi’ne yapılan yeni makine alımı için hayırsever iş adamı Sadullah Aktürk’e teşekkür eden Rüstem Arıkan, ‘’ bu sayede Diyaliz Merkezimiz 23 hastaya cevap verebilen bir duruma kadar gelmiştir. Dr. Mehmet Ali Kaçar’ın özverili çalışmaları ile haftada 6 gün hizmet veren Diyaliz Merkezimiz iki yıl içerisinde üç kat kapasitesini artırmıştır. Hasta Nakil Aracımız ile çevre ilçe ve mahallerimizden diyaliz hastası olan vatandaşlarımız kolaylıkla ilçeden dışarıya gitmeye gerek kalmadan tedavi olabilmektedir. ‘’ dedi.

TAŞKIN ASLAN’A DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM

Rüstem Arıkan son olarak, hastanenin yaz ve kış aylarında farklı sıkıntılara sebep olan tüm pencerelerinin değiştirilmesi hususunda ve farklı tadilat işlemlerinde hastanelerini sürekli destekleyen iş adamı Taşkın Aslan’a ilçe halkı adına teşekkür etti.

Bu haber toplam 2962 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim