• Konya13 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

HALK EĞİTİM MERKEZİ VE ÖGRETMENEVİ

24 Ekim 2023 Salı 10:34

Kadınhanı ilçemizin acil iki sorunu daha var. Bunlardan biri Halk Eğitim Merkezi. Senelerdir Hükümet binasında iki küçük odaya hapsedilmiş durumda Halk Eğitim Merkezi. Orada ne iş yapabilir acaba? 1980’lerden itibaren Kadınhanı Halk Eğitim Merkezi o kadar faal çalışırdı ki ilçede ve köylerde yüze yakın kadınlara, gençlere her yıl kurslar açar ve genç kızlarımıza iş imkânları sağlalardı.  Şimdi bakıyorum Hükümet binasında sıkışıp kalmışlar. Sergi salonu dahi yok, okullarda açılıyor sergiler. Hareket edemiyorlar. Ülkemizin birçok ilçesinde bağımsız bir şekilde Halk Eğitim Merkezi binaları var. Her türlü kursu açabilecek büyüklükte. Acaba bizim Kadınhanı ilçesine neden bağımsız, çok odalı, sergi salonlarının olduğu bina yapılmaz. Halk Eğitim Merkezlerine ne kadar fazla imkân sağlanırsa onlarda değişik ve insanların ihtiyaçlarını giderecek kurslar açar. Halk Eğitim Merkezleri’nin verdiği belgeler artık Türkiye’mizde iş yeri açacak insanlarımıza yardımcı oluyor ve bu o belgelerin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Şu an da Halk Eğitim Merkezimizin kendilerine ait bir binanın olmaması, halkın istediği kursları da açamamalarına neden oluyor. Yer olmadığı için vatandaşın ihtiyaçları karşılanamıyor. Benim gördüğüm bu. Çünkü benim dönemimde Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı kursları bildiğim için şu anda Kadınhanı ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’nin ha varlığı ha yokluğu. Acilen Kadınhanı ilçemize Milli Eğitim’den bağımsız bir Halk Eğitim Merkezi binası yapılmalıdır. İlçemizin siyasetçilerine duyurulur.

Gelelim Öğretmenevi ’ne… Kadınhanı’mızın Öğretmenevinin yeri güzel, bahçeli ama küçük. Fazla imkânları olmayan en fazla 20 vatandaşımızın kalabileceği bir yer. Kadınhanı ilçemizde otel tipinde her zaman yer bulamayacağınız ufak bir bina. El âlemin memleketinde 5 yıldızlı otel gibi yerler var. İlçenin bekâr öğretmenlerinin birçoğunun Konya’da rezidanslarda kaldığını biliyoruz. Bu eğitimci olan insanlar her gün iki saat yolculuk yapıyorlar. Bu gidip gelen Öğretmenler ’den üst düzey verim almak çok zor. İlçemizde 100 kişilik lüks bir Öğretmen evi olsa iyi olmaz mı? İlçemize gelen misafirlerinde kalabileceği bir yer olur ve ilçemizin tanıtımında da fazlasıyla fayda sağlar.  Ben söyleyeyim, siz nasıl değerlendirirsiniz bilmem ama Kadınhanı için bu iki bina acil ihtiyaç.

 

 

Bu yazı toplam 1195 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Caner Erkan
Abi un yok yağ yok sen helva nasıl yenir demişsin ilçenin o kadar çok sorunu varken ...
24 Ekim 2023 21:22
149.140.32.57
Mehmet efe
Helal olsun Yalçın aslında seni başkan seçmek lazimrahmetli muhtar Mustafa oflaz ve siz ugraşiyorsunuz yıllardır çalışan kişileri seçmiyoruz hep cebini dolduran kişiler seçiliyor geçen dönem MHP li başkan dört dörtlük çalışıyordu adamı harcadınız seçimler yakın aklınızı başına alin
24 Ekim 2023 19:39
94.55.170.23
Hacı Kaya
Bu AKP ye bir baskaldirismi?Yalcin Bey.Belediye Baskani kendine calisacagina az da Kadinhanijna calissinm
24 Ekim 2023 11:24
5.46.97.125
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim