• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE BAŞLATILDI
17 Ekim 2018 Çarşamba 19:27

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE BAŞLATILDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na Kadınhanı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan da destek geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programını açıklamıştı. Bakan Albayrak, programa katkı sağlamak isteyen firmalara ürün ve hizmetlerinde yılsonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunmuştu. Bu çağrı kapsamında bir çalışma başlatan Kadınhanı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ilk adım olarak Ekmek Fabrikaları'na indirime gitmeleri yönünde bir teklif götürdü. İlçede faaliyet gösteren Belediye Halk Ekmek ve Ganioğlu Ekmek Fabrikası'na, yılbaşına kadar ekmekte %10 indirim uygulamaları konusunda götürülen teklifler kabul gördü. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Badem; '' Belediye Başkanımız M. Nuri Ödük ve Mustafa Ganioğlu ile yaptığımız istişareler sonucunda ilçemizde enflasyonla mücadele kapsamında ekmek fiyatları % 10'luk indirimle 90 kuruştan satılacaktır. Firmalarımıza kampanyaya destek verdikleri için halkımız adına teşekkür ediyorum.'' dedi. 

Başkan Mehmet Badem; '' Bu başlangıç olacak, kampanyanın kapsamı genişleyecek.'' 

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Badem, enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan bu kampanyanın genişleyerek devam edeceğini, ilçemizde faaliyet gösteren tüm esnaflarımızın ürün ve hizmetlerinde de aynı yönde indirimli günlerin başlayacağını belirtti. Başkan Badem, ilk olarak ilçe bakkal ve marketleri ile bir toplantı yaptıklarını belirterek, ‘’ esnaflarımızdan bütçelerini değerlendirerek kampanyaya destek vermeleri hususunda fikir birliğine vardık.‘’ dedi.

Halkımız da ilçemizin yerel esnafına destek olmalı

Başkan Mehmet Badem, ilçemizde faaliyet gösteren büyük gıda marketlerin ilçe ekonomisinden her ay 2 milyona yakın parayı alıp götürdüğünü belirterek, ‘paramız olunca marketten, olmayınca ilçe esnafından alışveriş’ anlayışından vazgeçmemiz gerektiğine vurgu yaparak, ‘’ yerel esnafımız vatandaşımız tarafından desteklenmelidir.’’ dedi. Başkan Badem şunları kaydetti. ‘’ Kredi kartımız ya da peşin paramız olunca ilçemizde bulunan büyük şirketlere ait marketlerden, veresiye olunca da yerel esnaftan alışveriş yaparak bir yere varamayacağımız gibi sadece ilçe ekonomisine darbe vururuz. Bilinçli tüketici olmak zorundayız. Bunu, alışveriş yaptığımız marketlerdeki fiyat etiketleri ile ilçe esnafımızın sattığı ürünlerin fiyat etiketlerini karşılaştırmak suretiyle ilçe esnafından yana tavır alarak sağlayabiliriz. İlçe esnafımızda ekonomisinden ödün vererek indirimli günler başlatıyor. Kampanyamız tüm ilçemizi kapsayacak ve ekonomiye bu sayede can gelecek. Bizim yapacağımız;  yerel esnafımızın kıymetini bilmek, iyi ve kötü günlerimizde büyük şirketlerin değil yine yerel esnafın bizimle olacağını unutmadan hareket etmek olacaktır. Kampanyaya destek veren tüm duyarlı esnafımıza teşekkür ediyor, indirimli ve bol kazançlı günler diliyorum.’’

 

Kaynak: FEVZİ DİNÇ
Bu haber toplam 1437 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim