• Konya19 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

DİYANET İŞLERİ – MALİYE

31 Ağustos 2021 Salı 14:05

Kadınhanı ilçesinde camilerde 30’a yakın imam ve müezzin açığı var. Camiler boş, önüne gelen namaz kıldırıyor. Ortada üç-beş imam var ve onlarda cami cami dolaştırılıyor.  Bir de İmam Hatip Liselerinden mezun, yetkisi olmayan çocuklara camilerde görev yaptırılıyor. Hoca olmayınca camiye de gelen yok, zaten. Camiye gelen az sayıda cemaat de caminin bahçesinde oturup dedikodu yapıyor, ‘neden hoca vermiyorlar’ diye.  Diyanet, bu Müslümanları dedikoduya itiyor. Günaha sokuyor. Camilere bakan yok, ibadet yapılıyor mu diye soran yok, imam-müezzin var mı yok mu soran yok… Diyanet ne iş yapıyor? Buna bir bakalım siyaset yapmadan. Her hafta; şuraya cami, şuraya Kuran Kursu, şu devlete cami yapımı için yardım diye yardım toplanıyor. Ama camilerden haberleri yok. Diyanet İşleri, ülkemizde dinden sorumlu kurum mu yoksa Kuran Kursları, Camiler Yaptırma ve Yaşatma Derneğimi buna karar verilmesi lazım. Her ülkede insanların yaşamında din çok önemli ama ne kerametse ülkemiz de ALLAHIN GÖNDERDİĞİ BU KUTSAL ve KUSURSUZ DİN birilerinin elinde oyuncak gibi kullanılıyor. Okumuş profesör olmuş kocaman hocalar birinin haram dediğine biri helal diyecek kadar ufaldılar ve İslam dinini Allah’ın o güzel kitabını oyuncak ettiler. Bu da gösteriyor ki ortada Diyanet İşleri diye bir kurum yok. Sadece Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı diye bir levha var. Bas bas bağırıyorlar, cemaatle namaz kılın diye. Camide hoca yok, nasıl kılınacak cemaatle namaz? Bir yıldır camiler hocasız, Müezzinsiz.  Bu açıkları kimler kapatıyor biliyor musunuz? CEMAATLER. Neyse bizden söylemesi.Zaten camilerimizin birçok giderini vatandaşımız ödüyor.  Madem çekin elinizi camilerden de İmamın maaşını da halk öder, ne olacak sanki.

KADINHANI MALİYESİNDE MEMUR YOK

Senelerdir İlçe Mal Müdürlüğünde memur eksikliğinden işler zor yürüyor. Edindiğimiz bilgilere göre üç beş memurla iş yürütülmeye çalışılıyor. Defalarca memur açığı dile getirilmiş, istenmiş ama nafile. Dahası çevre ilçelere Kadınhanı’ndan geçici memur gönderilmiş. Müdür bile makamında oturamıyor. Bir gün tahsilatta, diğer gün muhasebede, başka bir gün vergide açık kapatıyor. Yetkililere duyurulur.

 

Bu yazı toplam 1407 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Muammer
Komşu helal olsun Kaymakam beyle ilişkilerinize iyidir istersen yeşil camiye imamı getirebilirsin
01 Eylül 2021 11:34
31.142.177.104
Selamın ÖLMEZ.
Yalçın bey, öncelikle yazınız için teşekkürler. Şunlarıda yazmanı rica ediyorum.İmamlara saldıran, yumruk atan, sonra şikayet eden, camide imamlara kabadayılık yapıp baskı uygulayarak kendisinin önünde eğilmesini isteyen ve bu şekilde görev yaptırmayıp camilerin boş kalmasına sebep olan, insanlıktan nasip almamışlarıda yaz. Gençler bu tip egoistler yüzünden İmam olmak istemiyor.
01 Eylül 2021 11:21
176.54.254.24
Hoca
Yaptığınız dürüst gazetecilikse lütfen önce sorunu doğru tespit edin ve doğru bilgiler üzerine eleştiri yapın. Kimseyi de burafan rencide etmeyin.
01 Eylül 2021 00:46
88.241.46.90
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim