• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP, KADINHANI'NDA VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
25 Haziran 2021 Cuma 20:06

CHP, KADINHANI'NDA VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Kadınhanı ilçesi merkezi ile Saçıkara ve Atlantı mahallesinde vatandaşların sorunlarını dinleyen ve buruda konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, ''iktidarın yanlışlarının sorgulanma süreci başlamalıdır'' dedi.

Kadınhanı merkezi ile Saçıkara ve Atlantı mahallesinde vatandaşların sorunlarını dinleyen ve burada konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iktidarın yanlışlarının sorgulanma süreci başlamalıdır derken, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ ta, ülkemizin sorunlarını çözecek olan partilere destek verilmesi çağrısında bulundu. 

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Kadınhanı İlçe Başkanı Ali Takımcı ve yönetim kurulu birlikte, Kadınhanı ilçesiyle Saçıkara ve Atlantı mahallesinde çiftçilerle ve esnaflarla buluşarak, sorunları hakkında bilgi aldı. 
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener Atlantı’ da iktidarın yanlışlarının sorgulanma sürecinin başlaması gerektiğini dile getirerek, “İktidarın yanlışlarını eleştirmek ve vatandaşlarımızla paylaşmak demokratik kültüre uygun bir davranıştır. Eğer iktidarı eleştirmezsek, yanlışlarını vatandaşlarımıza anlatmazsak yanlış yapmaya devam edecektir.  Artık iktidarın yanlışlarının sorgulanma süreci başlamalıdır. Bizde bu görevimizi ve sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. İktidarı yanlışlarından dolayı uyarmaya da devam edeceğiz.  Özellikle bizim adam yanlış yapmaz anlayışından uzak durulmalıdır. Yanlış yapan iktidar sorgulanmazsa, uyarılmazsa yanlış yapmaya devam edecektir. Ekonominin iyi yönetilmediği ülkemizde çiftçiye ve esnafa verilecek para kalmadı. Gençlerimizin işe girmesi sağlanamadı. Ekonomimiz gelinen süreçte 20 yıl öncesinden daha kötü bir durumdadır.  Bu hükümet olmasaydı ekonomimiz daha iyi olurdu.  Yüksek teknoloji geliştirilmemiş ve yeni istihdam alanları oluşturulamamıştır. Akılları ithalatta çünkü ithalatta çıkar var. Konya ovasının sulanması sorunun çözümü için yapılacak yatırımda çıkar olmadığı için yapılmıyor.  Bu dönemde klasik yolsuzluklar artmıştır. Ülkenin 128 milyar doları nerede diye sormaya ve takip etmeye devam edeceğiz.  En kalitede üniversiteden mezun olsan da iş bulamıyorsun. Ülkemizin içinde bulunduğu durum budur.  Çiftçimizin sorunları var. Bu sorunlar sulama, tarım girdileri ve enerji fiyatlarının yüksekliğidir. Sorunların çözümü yerine, iktidarın politikası sadece ayakta kalmak üzerinedir.  Oysa ülkemiz daha ileri gitmeli, çiftçimize sahip çıkılmalı, sorunları çözülmelidir. Bu iktidar yapısıyla ülke bir yere gitmez. Ne Konya’nın nede ülkenin sorunları çözülür” diye konuştu. 
Ülkemizin sorunlarını çözecek partilere destek verin
CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ülkemizin sorunlarını çözecek partilere destek verilmesi çağrısında bulunarak, “Kadınhanı İlçemizin Saçıkara Mahallesinde partilimiz rahmetli Mehmet Odabaşı’nın taziye yemeğine katıldık. Kadınhanı merkezde esnafımızın ve Atlantı Mahallesinde çiftçilerimizin dertlerini dinledik.  Atlantı memleket sorunlarını iyi bilen ve takip eden bir mahallemizdir. Konya’nın tarımsal sulamadaki yaşadığı sorun Kanal İstanbul’a harcanacak paranın yüzde 10’nunun aktarılmasıyla çözülür. Kar etmeyecek ve yandaşlarının kazanmadığı hiçbir alanda iktidar yatırım yapmıyor. Bu durumda iktidarın Konya ya gösterdiği değeri ortaya koyuyor.  Çiftçinin pancar, buğday ve mısır ekmesi istemiyor.  Biz Kanal İstanbul’a değil, Konya’nın susuzluğunu giderecek yatırım istiyoruz. Bugüne kadar yaptığımız alan çalışmalarında olduğu gibi,  Atlantı, Saçıkara ve Kadınhanı merkezdeki vatandaşlarımız ve çiftçilerimiz tarımsal sulama başta olmak üzere tarım girdilerinin ve enerji fiyatlarının yüksekliğinden dert yanıyor.  İktidarı buradan uyarıyoruz. Konya ovasının tarımsal sulama sorunu çözülmezse, çiftçimize sahip çıkılmazsa, girdi maliyetlerinin yüksekliğinin önüne geçilmezse Konya ovası çölleştiği gibi, kurak bir alana dönüşecektir. Emeği bile çok pahalı tüketeceğiz. İnsanlar bölge sorunlarına sahip çıkıp, dile getiremiyorlar. Biri gelsin bizi kurtarsın anlayışındadır. Böyle bir şey olamaz. Vatandaşımız elini taşın altına koyarak mücadele verecek ve bizlere de destek verecektir. Oylarını memleket sorunlarını çözecek partilere vermelidir diyoruz. Bize destek verin, memleketimizi birlikte düzlüğe çıkaralım” dedi.    
CHP Kadınhanı İlçe Başkanı Ali Takımcı, “İl Başkanımız ve Milletvekilimiz birlikte çiftçimizin, esnafımızın ve vatandaşlarımızın sorunları dinlemek için ilçemize ve mahallelerimize geldiler.  Bölgemizin tarımsal sulama sorunu var. İlçemizin tarımsal sulama sorununun çözümü için söz verilmesine rağmen, bugüne kadar bu sözünü yerine getirmedi. Biz çiftçimizin, esnafımızın sorunlarının takipçisi olup, çözümü noktasında da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu. 

 

Kaynak: BÜLTEN
Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
YORUMLAR
Hacı Mustafa
Eleştirmekten başka bir işiniz yok madem çözüm üretin o zaman
26 Haziran 2021 10:43
78.173.99.189
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim