• Konya33 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

BUYURUN BAKALIM ER MEYDANINA

14 Şubat 2024 Çarşamba 09:02

Yerel seçimler yaklaştıkça siyasetçiler ve muhtarlar vatandaşları ziyaret etmeye oy istemeye başladılar.

Her mahallede 7-8-10 muhtar adayı var. Harıl harıl çalışıyorlar Muhtar olmak için. Muhtarlarda hediyeler yaptırıp mahalle halkına seçmenine dağıtıyorlar. Hareketlilik muhtarlarda.

Gelelim Kadınhanı Belediye Başkan adaylarına.

Gelecek Partisi Yahya Akbaş, Milli Yol Partisi Suat Aslan, Saadet Partisi Refik Cancan, AK Parti                İrfan Karaca, İYİ Parti Hulusi Çökgel, Yeniden Refah Partisi Salih Sunay.

Şimdi bu sıralamada birileri bir şeyler arayacaktır ama kim erken sahalara indiyse ona göre sıralama yaptık.

Kadınhanı ilçemizde Belediye Başkan adayları devamlı geziyorlar ama sanki hiç Belediye Başkanlığı seçimi yok gibi.

İl Genel ve Belediye Meclis üye adayı dahi zoraki bulunuyor görünüyor. Belediye Başkan Yardımcılıkları içinde kıyasıya mücadeleler ediliyor. Neyse; her parti, kendine yakışır insanları seçecektir.

Yine söylüyorum dışarıdan taş atmakla, birilerini tehdit etmekle Belediye Başkanlığı kazanılmaz. Kadınhanı, Kadınhanı’nda yaşayanlarındır. 45 yıldır söylüyorum ama bir türlü bazı bir yerlere gelmiş,   kendinden başka kimseyi düşünmeyen, parayla itibar olacağını zanneden ve kahvelerde oturup her şeyi iyi bilen ve ilçesine, ilçesinde yaşayan halkına ve kendisine dahi hayrı olmayan insanlara anlatamıyorum.

Gelecek; hepimizin çocuklarının, torunlarımızın geleceği. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş bu ilçeye elinden geleni yapan, taş üstüne taş koymuş Belediye Başkanlarından Allah razı olsun.

Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz. Kimse kimsenin düşmanı değil. Eğer çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız el birliği ile Kadınhanı’nı kalkındırmamız lazım. Aklınızı başınıza alın.

Herkes fani, kimse dünyada kalıcı değil.  Belediyeler veballi yerler. Herkes öbür tarafta hesap verecek. Kimsenin babasının malı değil o koltuk.

Kadınhanı ilçemize elinizden gelenin en iyisini yapmanın yollarını arayın. Şu başkandan Allah razı olsun dedirtirdiniz mi, en güzel şey odur.

Bizden söylemesi. Yol sizin yolunuz.  Her adayın yolu açık olsun. Kadınhanı için hayırlısı neyse o olsun.

Allah’ın yarattığı insan birdir, partiler kişilere göredir. Ayırmayın bir olalım.

Bu yazı toplam 969 defa okunmuştur.
YORUMLAR
K. H. K
İktidar partisine emekliye verilen aylık içinmi vereceğiz, asgari ücrete verilen zam içinmi vereceğiz, fakir gurabayı madur ettiği içinmi vereceğiz, çiftçiyi madur ettiği içinmi vereceğiz, hayvancığı bitirdiği içinmi vereceğiz, mazot on liradan 50 çıktığı içinmi vereceğiz, insanları seçim zamanı akılarında olan konya milletvekilleri içinmi vereceğiz, nadıl olsa iktidara partisiyiz taş koysak seçilirse diyen adaylaramı vereceğiz, daha önce diğer partilerden seçilmiş ama kadınhanına bir taş koyma
18 Şubat 2024 15:33
81.213.87.253
K. H. K
Liyakatsız kişilere mi oy vereceğiz .
18 Şubat 2024 15:23
81.213.87.253
Pancar Dairesi
Abiye kota vermemişler herhalde
14 Şubat 2024 15:50
185.107.132.39
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim