• Konya25 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KADINHANI’NDAN NE İSTİYOR?

17 Kasım 2017 Cuma 18:43

Asfalt yapılacak diye Büyükşehir Belediyesine ait olduğu söylenen yollar kazıldı. Halk üç beş ay HAVA yerine TOZ soludu.
Asfalt çalışmaları başladı ama çalışmalar yarıda kaldı. Deniliyor ki; Büyükşehir, Müteahhit’in parasını ödemedi. Müteahhit de işi bıraktı.
Oh! Ne güzel. KADINHANI’NIN KADERİ.
Kadınhanı’nda asfalt çalışması durdu. Yarıda kaldı.
Kaldırım yapılıyor. Allah aşkına gelinde bir bakın. Kaldırım yapıyoruz diye ana caddeyi daralttılar.
Araçlar geçmek de zorlanıyor. Birde yola şekil vermişler. Yarı asfalt. Kaldırımların köşelerinin iki metre kadarını asfalta çıkarmışlar. Asfaltın kenarlarına da Arnavut kaldırımı yapacaklarmış.
Allah aşkına başka yerlerde olmayanları burada denemeyin?
Sadece ilçenin şehir içerisinde bir ana yolu vardı onu da mahvettiler.
Kaldırım yapılıyor diye ana yola çıkan tahliye yollarının önüne bordür taşı döşeniyor. Akıl mantık sığmıyor. Herhalde ana yola araçlar çıkmasın diye yapılıyor. Anlamak mümkün değil.
Kadınhanı Belediyesi dar bütçe ile sokak aralarına kilitli taş döşüyor, bir bakıyorsun tertemiz olmuş.  Bir hafta sonra geliyor birisi kepçe ile, su borusu döşenecek kez bir daha kazıyor, o bitiyor doğal gaz döşenecek kez bir daha kazılıyor. Topla kilitli taşı at çöpe.  Yazık bu devletin parasına.
Yeni içme suyu şebekesi döşeniyor. Döşenen yerlere yeni bulunan su veriliyor ama insanların hepsi bu su yüzünden hasta.  İçme suları pis akıyor diye ihbarlar geliyor.
Koski’yi arıyorsun şu mahallede patlak var, şu sokağa akıyor diye. Daha birde fırça yiyorsun. Neden arıyorsunuz diye. Vatandaşlık görevi de yapmak suç oldu. Atık yağmur suları için borular döşeniyor rögarlar kapalı. Genelde her gün sular kesiliyor. Su patlağı var diye. Allah aşkına bu su şebekesi yeni döşenmedi mi?
Konya’nın diğer ilçelerine bakıyorsun gıcır, gıcır. Her şey bitmiş. İnsan imreniyor , neden benim Kadınhanı ilçem böyle değil diye.
Sabah namazından çıkıyorsun, camii önünde başlıyor adam küfür etmeye.  Böyle bir ilçe mi olur, ne bu kepazelik, yollar, kaldırımlar, su, kanalizasyon…
Koski Allah’a emanet. Bir ihtiyacın olsa üç gün sonra geliyorlar. Kanalizasyonlar tıkanıyor. Kırdıkları kanalizasyon borusunun üstünü yem çuvalı ile kapatıyorlar, doldur kumu üstüne. İşe bakın. Daha neler var yazılacak.
Ondan sonra Kadınhanı Belediye Başkanı’nı herkes ile akraba yapıyorsunuz, ne hakkınız var?
Büyükşehir sayesinde Belediye Başkanı sokağa çıkamıyor. Kadınhanı Belediyesi’ni kötü göstermeye hakkınız yok?
Bu ilçeye bir şeyler yapılmaya kalkılsa ya Müteahhit kaçıyor, ya para bitiyor, ya darbe oluyor, ya hükümetler değişiyor.
Sorun galiba KADINHANI İLÇESİNDE.
Ya toprağımızda bozukluk var, ya da bizleri yönetenler bu ilçenin olmasını istemiyor yıllardır.
Ya da Konya ilçeleri içerisinde her seçimde iktidar partilerine yüzde 80 den aşağı oy vermememizden kaynaklanıyor gibi görünüyor.
Konya ilçeleri içerisinde iktidara en fazla oy veren ilçelerden Kadınhanı. Hizmeti  doğru dürüst alamayan da yine Kadınhanı.
Ne olursa olsun her seçimde yüzde 80 den aşağı oy vermezsen Kadınhanı ilçesini çantada keklik göreceklerdir.  Hep hizmet istediğinizde geri atılacağınız muhakkaktır.
Allah aşkına gelinde bir bakın Kadınhanı’na.
SÖZÜN ÖZÜ:  BİZ VERELİM HEP OYU, KALSIN HİZMETLER YARIDA?
 

Bu yazı toplam 2234 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Mustafa akar
Helâl olsun Yalçın sana
18 Kasım 2017 18:13
46.154.0.31
Mehmet aka
Yalcin bey müsade edin de köylerdeki camilerin vakıf tarlalarını satsinlarda işi tamamlasinlar.sandikda verdiğiniz yetmez birazda maddi destek verin çünkü evi yapılacak kalenderlerde var
18 Kasım 2017 09:29
85.96.215.86
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim