• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BU KURBANDA DA SENİ YİNE BEKLEYEN VAR
23 Mayıs 2024 Perşembe 11:20

BU KURBANDA DA SENİ YİNE BEKLEYEN VAR

Dernek faaliyetlerinin beşinci yılında vekâlet yolu ile kurban kesimi faaliyetlerinin bu kurban bayramında da yapılacağını ifade eden Karış Karış Kadınhanı Derneği Başkanı Mustafa Aksu, ‘Her yıl olduğu gibi bu kurbanda da seni yine bekleyen var’’ dedi.

2019 yılında Kadınhanı’nda faaliyete başlayan ve ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımlaşma, eğitim, kültür, sanat ve sağlık konusunda çeşitli faaliyetlerde bulunan Karış Karış Kadınhanı Derneği 2024 yılı Kurban Bayramında da yine vekâlet yolu ile kurban kesim faaliyetine devam edecek.  Diyanet İşleri Başkanlığının yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedelini açıklamasının ardından Kadınhanı için 1 adet küçükbaş Kurban kesim bedelinin 10 Bin Türk lirasını olduğunu açıklayan Karış Karış Kadınhanı Derneği Başkanı Mustafa Aksu ‘2019 yılından günümüze Kadınhanı ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim edilmek üzere çevre il ve ilçelerde yaşayan onlarca hemşerimizin vekâlet yolu ile kurban kesimini gerçekleştirdik. 2024 yılı Kurban Bayramında da yine veren el ile alan el arasında gönül köprüsü kurma noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Hayırsever bağışçılarımız tarafından vekâlet yolu ile gönderilen kurbanların kesim işlemlerini bayramın 2. günü ihtiyaç sahibi ailelerimizin ikamet adresinde gerçekleştireceğiz ve kurbanlarımızı ailelerimize bütün olarak teslim edeceğiz.’ dedi.

Derneğe vekâlet yolu ile kurban bağışı gönderen bağışçılara ise kesilen kurbanın fotoğraf ve video görüntülerinin gönderileceğini ifade eden Karış Karış Kadınhanı Derneği Başkanı Mustafa Aksu, internet bankacılığı üzerinden dernek hesabına kurban bağışında bulunan bağışçılara banka dekontunun açıklama kısmına kurbanı gönderen bağışçının adı soyadı ve telefon numarasını muhakkak yazması gerektiğini belirtti.

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 291 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim