• Konya29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BELEDİYE'YE MEVKA DESTEĞİ
19 Temmuz 2019 Cuma 22:18

BELEDİYE'YE MEVKA DESTEĞİ

Kadınhanı Belediyesi tarafından, Mevlana Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 3. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Size Çok Daha Yakınız Projesi” destek almaya hak kazandı.

Proje sözleşmesi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Savaş Ülger ve Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem tarafından imzalandı. Proje kapsamında Kadınhanı Belediyesi’nin internet sitesinin yenilenmesi, online belediyecilik hizmetinin geliştirilmesi ve mobil uygulamanın eklenmesi planlanıyor. Ayrıca proje ile birlikte Kadınhanı Belediyesi internet sitesi mobil uygulaması için yeni bir yazılım hazırlanması, belediyenin var olan internet sitesinin interaktif kullanıma açılması ve bu sayede Kadınhanı Belediyesi’nin dijital belediyecilik alt yapısına kavuşması projenin hedefleri arasında yer alıyor.

ÜLGER: KADINHANI’NA HAYIRLI OLSUN

Atılan imzaların ardından proje ile ilgili görüşlerini dile getiren MEVKA Genel Sekreter V. Savaş Ülger “Özellikle son yıllarda insanlarla birlikte şehirler de hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmakta ve dijital bir dönüşüm yaşamaktadır. Bilgiye ulaşmanın çok daha hızlı ve kolay olduğu günümüzde katılımcılık, şeffaflık, vatandaş odaklılık, hesap verebilirlik gibi ilkelere sahip olan yönetişim anlayışı, kendisini her alanda olduğu gibi yerel yönetimlerin yeniden yapılanmasında da göstermektedir. Halka en yakın kamu yönetimi birimi olmaları hasebiyle yerel yönetimlerin dijital alt yapıları, hizmet sunumlarının hızı, ulaşılabilirlikleri ve şeffaflıkları büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda atılması gereken ilk adım belediyecilik hizmetlerinin çalışan ve vatandaş odaklı teknolojik alt yapıya kavuşturulmasıdır. Bizler kurum olarak kalkınma kavramını sadece ekonomik açıdan ele almıyor, bir yerin, bir yörenin aynı zamanda sosyal, kültürel, beşeri ve teknolojik açıdan da gelişmesi olarak görüyor ve desteklerimizi bu yönde sürdürüyoruz. Ajansımız desteği ile hayata geçirilecek olan bu projenin, bölgemiz belediyecilik altyapısına katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle projenin bölgemiz ve Kadınhanı ilçemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: BÜLTEN
Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim