• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Badem; ‘’Koronavirüsü ile mücadeleye  en büyük katkıyı ilçe halkımız sağlayacaktır’’
03 Nisan 2020 Cuma 21:06

Başkan Badem; ‘’Koronavirüsü ile mücadeleye en büyük katkıyı ilçe halkımız sağlayacaktır’’

Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem, Koronavirüsü ile mücadelenin kapsamının giderek genişlediğine dikkat çekerek, ülke genelinde ve Kadınhanı özelinde devletin tüm kademelerinin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmakta olduğunu belirtti.

Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem, Koronavirüsü ile mücadelenin kapsamının giderek genişlediğine dikkat çekerek, ülke genelinde ve Kadınhanı özelinde devletin tüm kademelerinin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmakta olduğunu fakat bu mücadeleye en büyük katkının bizzat halk tarafından sağlanacağını belirtti.

Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem; ‘’ İlçemizde şu ana kadar herhangi bir koronavirüs vakasına rastlanmamış olması, olmayacağı anlamı taşımamaktadır. Konya’da açıklanan vaka ve ölüm sayıları bizlere tedbirleri en üst seviyeye çıkarmamız gerektiğini işaret etmektedir. Bizler her ne kadar tedbirler alsakta en büyük tedbiri ilçe halkımız alacak kendi sağlığını en iyi şekilde koruyacaktır.’’ dedi.

Başkan Badem, ilçe halkına yönelik yaptığı açıklamada şunları belirtti. ‘’ Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere değerli bakanlarımız ve devletimizin tüm kademeleri koronavirisü ile mücadele kapsamında olağanüstü çaba göstermektedir. Virüse karşı devletimiz tarafından bir çok tedbir ve tavsiye kararları alınmıştır. Belediye olarak biz de, Bakanlıklar, Valiler ve Kaymakamlar her ne kadar tedbirler alsak da bu virüsle mücadelede en büyük katkıyı hemşerilerimiz vereceklerdir. Konyamızdaki vaka ve can kaybı sayıları tedbirlerin ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Her şeyi yazılı kurallar ve zorunluluklar olarak değerlendirmenin dışında hepimiz olağanüstü halimizi ilan etmeliyiz. Bugüne kadar çok şükür ki ilçemizde herhangi bir vakaya rastlanmadı. Bu durum olmayacağı anlamı da taşımamaktadır. Konyamızdaki vakaların artmaması ve ilçemizde vakaya rastlanmaması için tedbirleri arttırmalıyız. İlçemiz ve sevdiklerimiz için Konyamız ve hemşerilerimiz için ülkemiz ve milletimiz için evde kalmaya özen gösterelim. Zaruri olmadıkça ne evlerimizden çıkalım, ne köylerimizden ilçeye gelelim, ne de ilçemizin dışına çıkalım. Biz Belediye olarak tüm ekiplerimizle aynı zamanda Sayın Kaymakamımız, Emniyet ve Jandarma güçlerimiz ve de Sağlık çalışanlarımızla büyük çaba sarfediyoruz. Devletimizin tüm kademelerine gösterilen özverili hizmetler için teşekkür ediyorum.’’

Kaynak: HATİCE EBRU KOYUNCU
Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim