• Konya33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN 'MEKKE’NİN FETHİ' PROGRAMINA DAVET
27 Aralık 2019 Cuma 20:50

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN 'MEKKE’NİN FETHİ' PROGRAMINA DAVET

Anadolu Gençlik Derneği Kadınhanı Şubesi tarafından organize edilen, ‘’Mekke’nin Fethi Programı’’ 31 Aralık Salı günü saat 19:30’da İlçe Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Dernek Başkanı Nevzat Öztürk, programa tüm ilçe halkını davet etti.

Anadolu Gençlik Derneği Kadınhanı İlçe  Başkanı Nevzat Öztürk, “Mekke’nin Fethi büyük fetihtir. Günümüz Müslümanlarının bu büyük fetihten çıkaracağı çok önemli dersler vardır” dedi.
Mekke’nin Fethi Programıyla ilgili bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Nevzat Öztürk, “Anadolu Gençlik Derneği olarak Türkiye genelinde 81 şubemizde 600 noktada 31 Aralık Salı gününü 1 Ocak Çarşamba gününe bağlayan gece Mekke’nin Fethi Programı düzenlenmektedir. Bilindiği üzere bizim inancımızda yeryüzünün ilk ve en kutsal binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, Peygamber Efendimiz (SAV) komutasındaki İslam ordularınca (Hicri takvime göre 20 Ramazan 08) 11 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” dedi.
- FETİH İŞGAL DEĞİLDİR
“Fetih işgal değildir. Fetih bir ırkın diğer ırkı tarumar etmesi değildir” diyen Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:  “Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelam-ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden hakça bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih; insanın, toplumun ve doğanın, sevgiyle, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Mekke’nin Fethi büyük fetihtir. Günümüz Müslümanlarının bu büyük fetihten çıkaracağı çok önemli dersler vardır.
- TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ
Programla ilgili davette bulunan Öztürk, “Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımızı kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz. AGD Kadınhanı temsilciliği olarak 31 Aralık Salı günü akşam saat 19.30 da Kadınhanı Kültür Merkezine davet ediyoruz. Programımız da, İlahiyatcı Salih Ülker Hocamızın sohbeti, Türkiye 1.Hafız Talha Kalkan Kur an ziyafeti,sanatci Fatih Budak ezgileriyle eşlik edecek,  Ayrıca 15 Aralık da gerçekleştirdiğimiz Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize; birinciye  1500 TL, İkinciye 1000 TL, üçüncüye  500 TL,  öğrencilerimize program sonunda ödülleri takdim edilecektir. Programımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim