• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK PARTİ İL BAŞKANI ARAT'TAN KADINHANI'NA ZİYARET
18 Mart 2017 Cumartesi 20:29

AK PARTİ İL BAŞKANI ARAT'TAN KADINHANI'NA ZİYARET

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 16 Nisan halk oylaması çalışmaları kapsamında Kadınhanı’nı ziyaret etti.

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 16 Nisan halk oylaması çalışmaları kapsamında Kadınhanı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Musa Arat, "Darbelerle yapılan bu anayasanın değişmesi gerekiyor" dedi.
Ziyaretlerde İl Başkanı Arat'a, İl Başkan Yardımcıları Nurettin Akmeşe ve Mehmet Serin, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Lokman Özturhan, Mustafa Sağbili ve Polat Şimşek eşlik etti. İlçe teşkilat mensupları ile bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat yaptığı konuşmada, "Gündemimizde referandum var. Baktığımız zaman gerek CHP'nin, gerek MHP'nin ve partimizin seçim beyannamelerinde anayasanın baştan aşağı değişmesi gerektiği, Cumhuriyetin temel ilkeleri dışında bizim de parti ön görüşünün bu darbe anayasasından kurtulması gerektiği hep ifade edildi. Hala görüşümüz böyle. Cumhuriyetimizin temel ilkeleri dışında bu anayasa darbe anayasası, baştan aşağı gözden geçirilip incelenmeli, değiştirilmeli ve bu darbe anayasası korumacılığından tamamen halkın içine sinmiş, halkımızın ihtiyaçlarını karşılayan bir anayasaya geçmeliyiz. Çünkü zaten ülkemizi geleceğe hazırlamak, hem diğer partilerin hem de bizim partimizin beyannamesinde halkımıza olan taahhütleri arasında yer alıyor" diye konuştu.
"Anayasa artık halkın anayasası olacak"
CHP'nin üst yönetiminin 'hayır' cephesinde olduğunu ancak CHP'yi destekleyen vatandaşın anayasa değişikliği istediği için yeni değişikliğe 'evet' diyeceğini vurgulayan İl Başkanı Musa Arat, "CHP'li vatandaşlarımız, anayasanın değişmesi gerektiğini söyleyerek 'evet' oyu vereceğini her gittiğimiz yerde ifade ediyorlar. Bu anlamda bugün anayasanın MHP ile anlaşmış olduğumuz 18 maddesinin oylamasını 16 Nisan'da yapacağız. İnşallah halkımız 16 Nisan'da onay verecek. Gelecekte gönül arzu ediyor ki içerisinde CHP de olsun MHP de. Bu anayasayı baştan sona Cumhuriyet'in temel ilkeleri dışında değiştirelim. Halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir anayasa olsun. Bu, bizim vaadimiz inşallah ve gelecekte biz bunu gerçekleştireceğiz. Darbe izlerini Türkiye'nin gündeminden tamamen çıkarmış olacağız. Zira bu darbe anayasası darbecileri korumak için oluşturulmuş. Baktığımız zaman her ne kadar Cumhurbaşkanlığı makamı aşırı korumacılığa alınsa da dokunulmazlığı olsa da vatana ihanetin dışında hiçbir sorumluğu olmasa da darbeciler bu makamı hep kendilerinin dolduracağını dikkate alarak, cumhurbaşkanının hep darbeci zihniyetten gelen bir cumhurbaşkanını hep temsil edeceğini düşünerek korumaya almışlar. Dolayısıyla bu değişiklik, ülke geleceği açısından önemli. Yani darbe anayasası; halkın anayasası olacak şekilde değişmeli" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 2274 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim