• Konya19 °C

YALÇIN DİNÇ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALÇIN DİNÇ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

20 Mayıs 2023 Cumartesi 11:03

Kadınhanı ilçemizde ki 19 Mayıs kutlamaları. Gerçekten yazıklar olsun bu programları hazırlayanlara. Sabah Kaymakamlık binası önündeki Atatürk büstüne 20-25 kişiyle çelenk koyuluyor, birçok daire amiri,  öğretmen, devlet memuru katılmıyor. İlçe stadyumundaki kutlamalara bir bakın ya… 100 öğrenci,  spordan sorumlu temsilcinin konuşması ve karate gösterisi ile ödül töreni. KUTLAMA BİTTİ.

İlçede o kadar okul var ki… Binlerce öğrenci var. Bu okullar neden çağrılmaz,  öğretmenlerin hepsi niye gelmez? İlk, orta, lise öğrencileri bu bayramlara katılmayacaksa, bu bayramların ne anlama geldiğini öğrenmeyecekse, vay halimize. Neden bu bayramların Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki önemini, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu Cumhuriyeti nasıl silah arkadaşları ile kurduğunu ve ülkemizin her tarafının düşman ülkelerince işgalinden nasıl kurtarıldığını anlatmıyorsunuz bu gençliğe?

Eskiden tüm okullar bu bayramlara katılırdı. Eksiksiz öğrencilerin bu kutlamalara katılması için gelmeyen yok yazılır diye çocuklar korkutulurdu, bu bayramlara katılması sağlanırdı. Tüm okullar bayram kutlamalarına kendi okullarının öğrencileriyle çok değişik etkinliklerle katılırdı. Tüm okullar şehrin merkezinden kutlamaların yapılacağı stadyumlara giderken bandolar eşliğinde şehir merkezlerinden geçerler tören yürüyüşleriyle giderler, halkın da katılması sağlanırdı. Her okul gösteri yapardı. Kalabalık bir halk katılımıyla kutlanırdı.

Bu ne ya? NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ? O kadar çok tepki alıyorsunuz ki, kimse korkudan sesini çıkaramıyor. Ulu orta söyleyemiyor.

Şunu herkes iyi bilsin. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN dediği gibi, 

‘’ Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR.’’ Bunu aklınıza sokun.

 

Bu yazı toplam 502 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Abdullah dehlevi
Biz küçükken 19 mayıs hareketleri vardı 3 ay onlara hazırlanırken anadolu halkının çocukları, kolejlerde özel ders alanlar başımıza amir, doktor, vali oluyordu.Oyun bitti.Anadolu aslına dönüyor alışın
24 Mayıs 2023 19:10
104.28.216.174
Ketim Sağır
Keşke, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve yapılan etkinliklerle halkımızın katılımıyla coşkuyla kutlandı diye yazabilseydin bizde sevinseydik saygılar selamlar
20 Mayıs 2023 21:45
85.104.204.211
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Kadınhanı Sözcü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim